Garmin Descent X50i nowy gracz na rynku komputerów technicznych
Eksploracja Kopalni Uranu „Podgórze” w Kowarach poziom -230 m
Identyfikacja wraku na zatoce Gdańskiej – Parowiec Königsberg
Zanurzeni w Nauce: Konferencja Naukowych Badań Podwodnych i Kurs Płetwonurka Ekologa, czyli droga do nurkowania w Morskim Oku.
Yacht Salon 2024 – Największe Wydarzenie dla Miłośników Sportów Wodnych
Tragiczny Wypadek na Malcie: Śmierć Dwóch Polskich Nurków
Nurkowa przygoda w Deep Dive Dubai – prestiżowy kurs GUE Fundamentals
Przyszłość jednostek CCR i zmiany w Deep Adventure – wywiad z Marcinem Bramsonem
Szkolenie z Human Factors w Nurkowaniu i Wizyta w Redakcji Divers24
Nowe przewodniki PADI ułatwią nurkowe podróże
Nie czytałeś jeszcze
Freediving
Sprzęt Nurkowy
Sprzęt Nurkowy
Archeologia
Newsleter
Wraki
Freediving i Rekordy w Freedivingu
Medycyna Nurkowa
Autorzy
Szkolenia Nurkowe
Sprzęt Nurkowy
Autorzy
Nurkowanie

Nurkowanie - Co to jest Freediving
Freediving to inaczej nurkowanie na wstrzymanym oddechu zwane też nurkowaniem swobodnym. Nazwa stanowi połączenie dwóch angielskich słów free – wolny, swobodny oraz diving – nurkowanie. Odnosi się ona do braku charakterystycznego sprzętu nurkowego tzw. akwalungu, który podczas nurkowania z butlą (tzw. scuba diving), umożliwia oddychanie pod wodą. Warto jednak zaznaczyć, że freediverzy, czyli nurkowie swobodni.

Nurkowanie techniczne
Nurkowanie techniczne nierozerwalnie wiąże się z wykorzystaniem mieszanin oddechowych innych niż powietrze. Pomysł na zastosowanie helu do głębokich nurkowań. Został początkowo zaadoptowany przez nurków marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych. Warunkiem sprzyjającym w owym czasie temu rozwiązaniu była niewiarygodnie niska cena helu. Dale Sweet użył helioksu (mieszaniny helu i tlenu), aby osiągnąć głębokość 110 m podczas.

Nurkowanie jak zacząć?
Trzy proste kroki do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem. Znajdź certyfikowaną lokalną szkołę nurkowania (SSI, PADI). Zdecyduj się na kurs nurkowania: wybierz odpowiedni kurs, aby rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem, na przykład kurs „Bubble Maker” lub „Open Water Diver”. W zależności od wieku. Zakup podstawowy sprzęt ABC, taki jak maska, fajka, płetwy. Resztę sprzętu na czas kursu wypożyczysz z centrum nurkowego gdzie robisz kurs. Po zakończonym kursie otrzymujesz certyfikat.

Ubezpieczenia Nurkowe
Żyjemy w świecie, gdzie coraz więcej rzeczy, możemy zrobić bez konieczności wychodzenia z domu/pracy, co pozwala zaoszczędzić nam sporo czasu i środków np. paliwo. Jedną ze wspomnianych, jest zakup ubezpieczenia nurkowego w DAN. Będąc aktywnym nurkiem, czy też szykując się na wyjazd zagraniczny, gdzie planujemy nurkować, powinniśmy wykupić ubezpieczenie nurkowe. W razie nieszczęśliwego wypadku, pokryje ono koszty naszego leczenia.