Nurkowanie jako część procesu leczenia nowotworów?

Dodane przez Irena Gilwatowska Marzec 6, 2018 15:49

Nurkowanie jako część procesu leczenia nowotworów?

Przeżywalność chorych na nowotwory w Wielkiej Brytanii zwiększyła się dwukrotnie w ciągu ostatnich 40 lat. Wzrosła również średnia liczba lat życia u chorych. W rezultacie coraz więcej osób powraca do pracy, aktywności fizycznej i codziennej, normalnej sprawności po leczeniu i/lub operacji nowotworu.

Naukowcy i lekarze z DDRC Healthcare – Centrum Medycyny Nurkowej i Hiperbarycznej w Plymouth, w ramach kontynuacji projektu Health of Divers, planują zbadać wpływ nurkowania na proces leczenia nowotworów, a także proszą nurków, którzy doświadczyli choroby, aby wzięli udział w ankiecie internetowej.

„Badania pokazują, że aktywność fizyczna może korzystnie wpływać na wiele aspektów leczenia i przeżywalności chorych na raka”, mówi przedstawiciel DDRC Healthcare, która ma nadzieję dowiedzieć się, jak nurkowie, którzy mają raka lub mieli go w przeszłości, odbierają wpływ nurkowania na chorobę.

Naukowcy chcą dowiedzieć się, czy nurkowanie odegrało rolę w procesie leczenia i czy osoby te kontynuowały swoją aktywność, czy też w wyniku choroby musiały z niej zrezygnować. Poprzednie badania nurków przeprowadzane przez DDRC Healthcare obejmowały tak różnorodne aspekty, jak alkohol, narkotyki oraz zdrowie psychiczne, a nawet stomatologiczne.

Kwestionariusz on-line jest całkowicie anonimowy. „Podobnie jak w przypadku innych naszych ankiet, wszystkie przekazane nam informacje będą absolutnie poufne”. Ankieta zawiera 40 pytań, ale nie ma konieczności udzielania odpowiedzi na wszystkie, więc jej wypełnienie nie powinno zająć więcej niż 5 minut.

Jeśli jesteś nurkiem i zmagasz lub zmagałeś/aś się w przeszłości z chorobą nowotworową i chciałbyś/chciałabyś wypełnić ankietę i pomóc w zbieraniu danych, jest ona dostępna pod tym linkiem.

Źródło: ddrc.org

Nurek Tech intext
Dodane przez Irena Gilwatowska Marzec 6, 2018 15:49

Dołacz do nas na Facebooku

Komputer Tusa
DAN polisa 3
DAN polisa 1
DAN polisa 2

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2018

Sortowanie
3Mar - 7Mar 308:00Mar 7Dubai International Boat Show 2015
6Mar - 9Mar 608:00Mar 923rd Eudishow
13Mar - 15Mar 1308:00Mar 15Kolosy
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia
22MarCałodniowa XI Skorpenowy Spływ Łyną
Magazyn D24
DAN Top 2
DAN Top 1