Podstawy nurkowania technicznego

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 19, 2017 09:00

Podstawy nurkowania technicznego

Jako ludzie w naszą naturę mamy wpisany nieustanny rozwój. Ciągłe samodoskonalenie się i rozwijanie naszych umiejętności, wynika z potrzeby ciągłej eksploracji własnych ograniczeń, jak i tego co człowiekowi nieznane.

W nurkowaniu nie jest inaczej. Przechodząc kolejne kursy i szkolenia, dochodzi w końcu do momentu, gdzie kończy się zabawa, a zaczyna poważny trening i skomplikowane nurkowania. Od naszych umiejętności zależeć będzie bardzo wiele, dlatego warto abyśmy solidnie przygotowali grunt pod pierwsze nurkowania techniczne.

Na trwającym prawie 20 minut filmie, który zamieszczamy powyżej, zobaczycie demonstrację wielu umiejętności i manewrów, które powinien znać każdy nurek techniczny. Nawet jeżeli daleko wam jeszcze do końcowej granicy nurkowania rekreacyjnego, zawsze możecie spróbować powtórzyć elementy podpatrzone na filmie, w ramach samodoskonalenia się.

Wyrabianie właściwych nawyków i odruchów ułatwi w późniejszym czasie naukę wszystkich tych rzeczy, na kursach nurkowania technicznego. Pamiętajcie jednak, aby swój trening prowadzić w bezpiecznych warunkach i w asyście innego nurka, tak, aby ewentualne niepowodzenie nie niosło za sobą poważniejszych konsekwencji.

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 19, 2017 09:00

1 komentarz

  1. rafa Lipiec 31, 18:37

    nie rozumiem sensu valve drill na jednej butli.
    Jaki to ma sens? przeciez w wypaku naglego wyplywu powietrze zakrecajac butle zakrecamy sobie doplyw tlenu.
    Ma to sens natomiast przy nurkowaniu z dwoma butlami czy trzema. zakrecanie jednej i oddzielenie powoduje zatrzymanie wycieku i pozwala na bezpieczne wynurzenie

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020