Nurek uratował rekina wyciągając nóż z jego głowy

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 18, 2017 03:36

Nurek uratował rekina wyciągając nóż z jego głowy

Brett Johnson – pracujący jako instruktor nurkowania pomógł rekinowi, w którego głowie tkwił nóż o długości 30 cm! Incydent miał miejsce podczas nurkowania na Kajmanach, gdzie Johnson prowadził podwodną wycieczkę dla grupy nurkowych turystów.

Podczas zanurzenia w miejscu znanym pod nazwą Cayman Brac, w pewnym momencie grupę nurków zaskoczył niespodziewany widok. W zasięgu ich wzroku pojawił się rekin z przedmiotem nienaturalnie sterczącym z czubka głowy. Po bliższych oględzinach okazało się, że jest to wielki nóż kuchenny, długości ponad 30 cm!

„Kiedy podpłynęliśmy bliżej, rekin ustawił się tak, jakby prosił o naszą pomoc. Nie namyślając się długo złapałem za nóż sterczący z jego głowy i wyciągnąłem go”

Zwierzę mierzące ok 1 metra krążyło nad dnem, zachowując się w nienaturalny sposób, co zwróciło uwagę ludzi. Wycieczka, którą oprowadzał Brett była absolutnie zszokowana tym niespodziewanym widokiem.

„Ludzie przyjeżdżają tu, by podziwiać nasze piękne rafy i żyjące pod wodą stworzenia. Nikt nie spodziewa się, ani nie chce oglądać rekinów z olbrzymimi nożami sterczącymi z głowy”

Na szczęście rekin dochodzi do siebie i był nawet widziany później w okolicy tej samej rafy, gdzie Brett Johnson usunął z jego głowy niepożądany przedmiot.

Według był to rekin wąsaty. Gatunek ten zazwyczaj powoli przemierza morskie dno i jest nieszkodliwy dla ludzi. W jego diecie znajdują się głównie skorupiaki i koralowce.

Na Kajmanach nie wolno polować na rekiny od 2015 roku. Za załamanie tego zakazu grozi kara wysokości $0.5 mln i 4 lat więzienia.

Źródło: huffingtonpost.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 18, 2017 03:36
Pianka Tusa

Dołacz do nas na Facebooku

DAN polisa 3
DAN polisa 1
DAN polisa 2

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2017

Sortowanie
1Lis - 4Całodniowa DEMA SHOW 2017
25Lis - 26Całodniowa Baltictech 2017
30LisCałodniowa dodaj swoje wydarzenie
Magazyn D24
DAN Top 2
DAN Top 1