W wyniku wypadku nurkowego zginął fotograf National Geographic

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 29, 2015 19:10

W wyniku wypadku nurkowego zginął fotograf National Geographic

Oficjalna strona magazynu National Geographic poinformowała o śmierci swojego współpracownika Cottona Coulsona. Śmierć była wynikiem wypadku, do którego doszło w 24 maja podczas nurkowania na wybrzeżu Norwegii.

60-letni Coulson był autorem ponad 40 reportaży dla National Geographic i National Geographic Traveler. Działał głównie na terenie Europy, fotografując i filmując miejsca rozciągające się od Arktyki i Skandynawii po południową Francję i Włochy.

Z udostępnionych informacji wynika, że fotograf stracił przytomność podczas nurkowania. Pechowe zanurzenie miało miejsce podczas 5 dnia nurkowań z zaplanowanej na 17 dni ekspedycji National Geographic w rejon norweskich fiordów i arktycznego archipelagu Svalbard.

Według relacji członków wyprawy Colson w pewnym momencie nurkowania zasygnalizował partnerowi wynurzenie i chwilę potem stracił przytomność. Po wynurzeniu natychmiast przeniesiono go na pokład jednostki typu Zodiac i przetransportowano na statek. Następnie żyjącego wciąż fotografa przewieziono do szpitala Sandnessjoen, skąd został przetransferowany do większej kliniki w Tromso. Zmarł wieczorem, w środę 27 maja.

Źródło: nationalgeographic.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 29, 2015 19:10

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama