Z powrotem

O Nas – czyli zespół divers24

O Nas – czyli zespół divers24

Styczeń 2010 – W poszukiwaniu nurkowania. 

W całym internecie możemy znaleźć bardzo dużo informacji o naszym sporcie jednak żeby je odkopać potrzebujemy mnóstwo czasu. Coś tu nie gra… Chyba to powinno inaczej wyglądać..

Portal Divers24 jest obecnie największym medium internetowym traktującym o nurkowaniu w języku Polskim. Od 2010r. przekazujemy ciekawe i ważne informacje z Polski i ze świata, dotyczące wszelkich form nurkowania oraz związanych z nimi aktywności. Na naszych łamach każdy zainteresowany nurkowaniem znajdzie coś dla siebie. Oprócz działów z informacjami dla początkujących, posiadamy ciągle rozwijaną bazę bałtyckich wraków oraz tekstów dotyczących sprzętu nurkowego. Dzięki współpracy z wieloma osobami zajmującymi się na co dzień archeologią podwodną, podróżami nurkowymi czy nurkowaniem technicznym, dysponujemy ciekawymi sekcjami tematycznymi, współtworzonymi przez specjalistów w swojej dziedzinie.

Divers24 wspiera wiele akcji i inicjatyw w całym kraju, obejmując je swoim patronatem. Dzięki temu nasi czytelnicy mają pierwsi dostęp do unikatowych materiałów, najświeższych informacji, relacji oraz galerii zdjęć, z bardzo zróżnicowanej oferty imprez i eventów nurkowych.

Na przestrzeni ostatnich lat wszystko to pozwoliło nam to wypracować pozycję lidera wśród internetowych wydawnictw nurkowych oraz wiarygodnego partnera dla firm działających w branży nurkowej. Mimo to, wciąż jesteśmy głodni kolejnych wyzwań. Dlatego cały czas staramy się rozwijać i doskonalić, by jak najlepiej móc wykonywać założoną sobie misję oraz osiągać kolejne cele.


Od 1 Października 2015 roku posiadamy Międzynarodowy znormalizowany numer wydawnictw ciągłych (ISSN), nadawany zasobom ciągłym, wprowadzając go do światowego systemu informacji.

Numer ISSN Divers24: 2450-3457

Wydawcą jest firma Dive Media sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Szafarnia 11/F8 80-750 Gdańsk

FORMALNIE  Właścicielem portalu divers24.pl jest firma Dive Media sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku.

REDAKCJA

Tomek Andrukajtis
nr. legitymacji 00020101

Tomasz Andrukajtis

Redaktor naczelny Divers24. Zajmuje się pozyskiwaniem i opracowywaniem treści. Pełni również nadzór nad wszystkimi publikacjami.

Pierwsze uprawnienia – P1 CMAS, zdobył w 2000r. Jest absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Karierę w branży nurkowej rozpoczął w 2008r. W tym czasie zajmował się sprzedażą sprzętu do nurkowań rekreacyjnych i technicznych, a następnie do prac podwodnych i nurkowania zawodowego oraz dla jednostek straży pożarnej, wojska, marynarki i jednostek specjalnych. Divers24 tworzy od samego początku.

7260637

Dominik Honzo Graczyk

Instruktor nurkowania NAUI i CMAS, grotołaz, lider grupy SPELEOnurkowanie, miłośnik eksploracji podwodnych jaskiń. Nurkuje od 1996 roku, w jaskiniach od 2005 r. Brał udział w wielu wyprawach eksploracyjnych (m.in. Kaukaz, Krym, Bałkany, Karaiby, Meksyk, Tatry). Na swoim koncie ma niemal 2 kilometry odkrytych podwodnych korytarzy. Zawodowo zajmuje się rehabilitacją, jest także nauczycielem akademickim, obronił rozprawę doktorską nt. fizjologii nurkowania osób z niepełnosprawnością ruchową.

iBw0PqgjI3oW1TnHPDyErJCx3HO-pwLRKbVhRJSFv9I
nr. legitymacji 00020001

Marcin Pawełczyk

„Tourist don’t know where they been, travelers don’t know where they’re going”

Marcin rozpoczął swoją przygodę z nurkowaniem w 2010r, zdobywając pierwsze szlify jako nurek rekreacyjny. Nowa pasja okazała się być niemal uzależnieniem i w ciągu kolejnych 6 lat, przekształciła się w styl życia. Po zdobyciu kolejnych doświadczeń jako nurek rekreacyjny, Marcin zauroczony przez Bałtyckie wraki przeszedł na ciemną stronę mocy kończąc kurs Adv. Nitrox a ostatnio wyruszył na podbój jaskiń i obecnie rozwija się w tym kierunku.

Oprócz samego nurkowania Marcin reprezentuje na polskim rynku uznaną japońską markę Apollo. W czerwcu 2013 został nowym właścicielem Divers24. Od tamtej pory jako kapitan wytycza kurs naszego okrętu na niespokojnych wodach branży mediów nurkowych, dbając byśmy utrzymali pozycję niekwestionowanego lidera. Do jego zadań należą wszystkie kwestie formalne, te związane z reklamą, marketingiem oraz współpracą medialną. Jeżeli udało ci się do nas dodzwonić, najpewniej to on odebrał telefon.

   

.

15608761_1205550442833171_1171884386_o

Iza Kącka

Pod woda zaledwie od 5 lat. Zaledwie bo ciągłe za mało. Dlaczego nurkuje? Na to pytanie nigdy nie umiałam odpowiedzieć. Pamiętam tylko dwa momenty, które utwierdziły mnie w poczuciu, że świat podwodny jest moim domem, moim przeznaczeniem. Gdy pierwszy raz wzięłam oddech pod wodą i do mojej głowy dotarło że jest to możliwe, a drugi gdy zobaczyłam wrak, jakiś starty kuter rybacki na płytkiej wodzie, zupełnie bez znaczenie. Ważne było tylko to uczucie jakiego doznałam i jakie miało ono potem wpływ na dalszą moją historię nurkową. Nigdy nie fascynowały mnie rafy, kolorowe rybki – owczem podwodny krajobraz i życie jest piękne ale zawsze ciągnęło mnie do wraków…mogłam je oglądać cały czas i nigdy mi się nie nudziły. Pojechałam nawet na Truk (raju dla nurków wrakowych), gdzie trzy tygodnie, dwa razy dziennie oglądałam za każdym razem inny wrak. Wiem, że pojadę tam ponowienie, to tylko kwestia czasu. Na szczęście na codzień mam mój ukochany Bałtyk, który wraków ma pod dostatkiem, pięknych, tajemniczych i z ciekawą historią. Teraz odkrywam nurkowanie jaskiniowe, to mój początek drogi ale wiem że jest to moja właściwa droga…marzą mi się wyprawy do jaskiń ale i do zalanych kopalń – jest ogromna magia w tych zalanych miejscach, jakaś historia kryjąca się za rogiem …..i to mnie fascynuje.

wojtek-zgola-e1449049983693
nr. legitymacji 00020141

Wojtek Zgoła, Polak, urodził się w Poznaniu w 1970 roku.


Lubi mówić, że podróżuje nurkując i to jest jego motto.

Po studiach pracował na Uniwersytecie Medycznym, później jako przedstawiciel medyczny, by w końcu założyć własną działalność gospodarczą.
W 1985 roku zdobył patent żeglarza jachtowego, a dopiero w 2006 roku zaczął nurkować uzyskując podstawowy certyfikat nurkowania. Wtedy też pokochał czas spędzany pod wodą. W następnych latach doskonalił swoje umiejętności, by zostać Dive Masterem. Zrealizował ponad 500 nurkowań w różnych warunkach klimatycznych. Od 2007 roku fotografuje pod wodą, a od 2008 również filmuje. Jako niezależny dziennikarz opublikował kilkadziesiąt artykułów, głównie w czasopismach poświęconych nurkowaniu. Współautor wystaw fotograficznych w kraju i za granicą. Jest pasjonatem i propagatorem nurkowania. Od 2008 roku prowadzi swoją autorską stronę www.dive-adventure.eu

Od 2014 roku związany z największym w Polsce portalem nurkowym divers24.pl

STALI WSPÓŁPRACOWNICY

Mateusz Popek

Mateusz Popek

“Moja pasja, praca i życie znajduje się pod wodą”.

Nurkuje od 2009 roku. Od 2008 roku chodzi po jaskiniach. Z wykształcenia archeolog podwodny. Uczestniczył w licznych projektach w Polsce i za granicą. Od 2011 roku zajmuje się nurkowaniem zawodowym. W 2013 uzyskał uprawnienia nurka II klasy. Ma doświadczenie w pracach podwodnych zarówno na morzu jak i śródlądziu. Od 2013 roku nurkuje w jaskiniach, zwłaszcza w górskich. Od 2014 roku instruktor nurkowania CMAS M1.

Marcin Trzcinski

Marcin Trzciński – rocznik 1971, absolwent U.W.

Od początku swojej przygody z nurkowaniem w 1995 roku zabierający pod wodę zawsze aparat lub kamerę. Dzięki współpracy z wieloma krajowymi i zagranicznymi redakcjami miał możliwość obejrzenia wielu nieszablonowych, niezwykłych miejsc na podwodnej mapie świata. Dzięki wieloletniej współpracy z Zakładem Archeologii Podwodnej Katedry Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego ma również możliwość uczestnictwa w pracach przy podwodnych wykopaliskach. Od lat marzy o wyjeździe i nurkowaniu w wodach Antarktyki.

Od 2017 roku związany z największym w Polsce portalem nurkowym divers24.pl

1 komentarz

  1. Tomasz Maj 27, 08:05
    1
    0

    Sukcesów życzę :) Jka dla mnie najciekawsza gazetka i wszystko przejrzyście.

Only registered users can comment.

Nurkowyswiat
Magazyn D24

Dołacz do nas na Facebooku

DAN polisa 2
DAN polisa 3
DAN polisa 1

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2017

Sortowanie

Brak wydarzeń

Magazyn D24
DAN Top 2
DAN Top 1