Z powrotem

O Nas – czyli zespół divers24

O Nas – czyli zespół divers24

Styczeń 2010 – W poszukiwaniu nurkowania. 

W całym internecie możemy znaleźć bardzo dużo informacji o naszym sporcie jednak żeby je odkopać potrzebujemy mnóstwo czasu. Coś tu nie gra… Chyba to powinno inaczej wyglądać..

Portal Divers24 jest obecnie największym medium internetowym traktującym o nurkowaniu w języku Polskim. Od 2010r. przekazujemy ciekawe i ważne informacje z Polski i ze świata, dotyczące wszelkich form nurkowania oraz związanych z nimi aktywności. Na naszych łamach każdy zainteresowany nurkowaniem znajdzie coś dla siebie. Oprócz działów z informacjami dla początkujących, posiadamy ciągle rozwijaną bazę bałtyckich wraków oraz tekstów dotyczących sprzętu nurkowego. Dzięki współpracy z wieloma osobami zajmującymi się na co dzień archeologią podwodną, podróżami nurkowymi czy nurkowaniem technicznym, dysponujemy ciekawymi sekcjami tematycznymi, współtworzonymi przez specjalistów w swojej dziedzinie.

Divers24 wspiera wiele akcji i inicjatyw w całym kraju, obejmując je swoim patronatem. Dzięki temu nasi czytelnicy mają pierwsi dostęp do unikatowych materiałów, najświeższych informacji, relacji oraz galerii zdjęć, z bardzo zróżnicowanej oferty imprez i eventów nurkowych.

Na przestrzeni ostatnich lat wszystko to pozwoliło nam to wypracować pozycję lidera wśród internetowych wydawnictw nurkowych oraz wiarygodnego partnera dla firm działających w branży nurkowej. Mimo to, wciąż jesteśmy głodni kolejnych wyzwań. Dlatego cały czas staramy się rozwijać i doskonalić, by jak najlepiej móc wykonywać założoną sobie misję oraz osiągać kolejne cele.


Od 1 Października 2015 roku posiadamy Międzynarodowy znormalizowany numer wydawnictw ciągłych (ISSN), nadawany zasobom ciągłym, wprowadzając go do światowego systemu informacji.

Numer ISSN Divers24: 2450-3657

Wydawcą jest firma Underwater Media sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Szafarnia 11/F8 80-755 Gdańsk

FORMALNIE  Właścicielem portalu divers24.pl jest firma Underwater Media  sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku. NIP PL5833331717 Regon 381954030  KRS 0000760528

REDAKCJA PORTALU ORAZ MAGAZYNU

nor

Tomasz Andrukajtis

Redaktor naczelny portalu Divers24. Zajmuje się pozyskiwaniem i opracowywaniem treści. Pełni również nadzór nad wszystkimi publikacjami.

Pierwsze uprawnienia – P1 CMAS, zdobył w 2000r. Jest absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Karierę w branży nurkowej rozpoczął w 2008r. W tym czasie zajmował się sprzedażą sprzętu do nurkowań rekreacyjnych i technicznych, a następnie do prac podwodnych i nurkowania zawodowego oraz dla jednostek straży pożarnej, wojska, marynarki i jednostek specjalnych. Divers24 tworzy od samego początku.

iBw0PqgjI3oW1TnHPDyErJCx3HO-pwLRKbVhRJSFv9I

Marcin Pawełczyk

„Tourist don’t know where they been, travelers don’t know where they’re going”

Marcin rozpoczął swoją przygodę z nurkowaniem w 2010r, zdobywając pierwsze szlify jako nurek rekreacyjny. Nowa pasja okazała się być niemal uzależnieniem i w ciągu kolejnych 6 lat, przekształciła się w styl życia. Po zdobyciu kolejnych doświadczeń jako nurek rekreacyjny, Marcin zauroczony przez Bałtyckie wraki przeszedł na ciemną stronę mocy kończąc kurs Adv. Nitrox a ostatnio wyruszył na podbój jaskiń i obecnie rozwija się w tym kierunku.

Oprócz samego nurkowania Marcin reprezentuje na polskim rynku uznaną japońską markę Apollo. W czerwcu 2013 został nowym właścicielem Divers24. Od tamtej pory jako kapitan wytycza kurs naszego okrętu na niespokojnych wodach branży mediów nurkowych, dbając byśmy utrzymali pozycję niekwestionowanego lidera. Do jego zadań należą wszystkie kwestie formalne, te związane z reklamą, marketingiem oraz współpracą medialną. Jeżeli udało ci się do nas dodzwonić, najpewniej to on odebrał telefon.

Michał Procajło divers24

Michał  Procajło, 

Fotograf i filmowiec podwodny, absolwent oceanografii, instruktor nurkowania IANTD, nurek techniczny, pasjonat freedivingu i łowiectwa podwodnego.

 Od 2008 roku prowadzi swoją autorską stronę underwater-passion.com 

Od 2017 roku związany z największym w Polsce portalem nurkowym divers24.pl

STALI WSPÓŁPRACOWNICY

15608761_1205550442833171_1171884386_o

Iza Kącka

Pod woda zaledwie od 5 lat. Zaledwie bo ciągłe za mało. Dlaczego nurkuje? Na to pytanie nigdy nie umiałam odpowiedzieć. Pamiętam tylko dwa momenty, które utwierdziły mnie w poczuciu, że świat podwodny jest moim domem, moim przeznaczeniem. Gdy pierwszy raz wzięłam oddech pod wodą i do mojej głowy dotarło że jest to możliwe, a drugi gdy zobaczyłam wrak, jakiś starty kuter rybacki na płytkiej wodzie, zupełnie bez znaczenie. Ważne było tylko to uczucie jakiego doznałam i jakie miało ono potem wpływ na dalszą moją historię nurkową. Nigdy nie fascynowały mnie rafy, kolorowe rybki – owczem podwodny krajobraz i życie jest piękne ale zawsze ciągnęło mnie do wraków…mogłam je oglądać cały czas i nigdy mi się nie nudziły. Pojechałam nawet na Truk (raju dla nurków wrakowych), gdzie trzy tygodnie, dwa razy dziennie oglądałam za każdym razem inny wrak. Wiem, że pojadę tam ponowienie, to tylko kwestia czasu. Na szczęście na codzień mam mój ukochany Bałtyk, który wraków ma pod dostatkiem, pięknych, tajemniczych i z ciekawą historią. Teraz odkrywam nurkowanie jaskiniowe, to mój początek drogi ale wiem że jest to moja właściwa droga…marzą mi się wyprawy do jaskiń ale i do zalanych kopalń – jest ogromna magia w tych zalanych miejscach, jakaś historia kryjąca się za rogiem …..i to mnie fascynuje.

7260637

Dominik Honzo Graczyk

Instruktor nurkowania NAUI i CMAS, grotołaz, lider grupy SPELEOnurkowanie, miłośnik eksploracji podwodnych jaskiń. Nurkuje od 1996 roku, w jaskiniach od 2005 r. Brał udział w wielu wyprawach eksploracyjnych (m.in. Kaukaz, Krym, Bałkany, Karaiby, Meksyk, Tatry). Na swoim koncie ma niemal 2 kilometry odkrytych podwodnych korytarzy. Zawodowo zajmuje się rehabilitacją, jest także nauczycielem akademickim, obronił rozprawę doktorską nt. fizjologii nurkowania osób z niepełnosprawnością ruchową.

Mateusz Popek

Mateusz Popek

“Moja pasja, praca i życie znajduje się pod wodą”.

Nurkuje od 2009 roku. Od 2008 roku chodzi po jaskiniach. Z wykształcenia archeolog podwodny. Uczestniczył w licznych projektach w Polsce i za granicą. Od 2011 roku zajmuje się nurkowaniem zawodowym. W 2013 uzyskał uprawnienia nurka II klasy. Ma doświadczenie w pracach podwodnych zarówno na morzu jak i śródlądziu. Od 2013 roku nurkuje w jaskiniach, zwłaszcza w górskich. Od 2014 roku instruktor nurkowania CMAS M1.

fota kuba

Jakub Maciejewski

Nurkuje od 2011 roku. Z wykształcenia archeolog podwodny. Doświadczenie zdobywał na licznych projektach archeologicznych w Polsce i za granicą. Jego zainteresowania naukowe to szeroko pojęte osadnictwo wyspowe na obszarze słowiańskim i pruskim. Zajmuje się także próbą odwzorowywania szlaków żeglugowych na obszarze Morza Bałtyckiego we wczesnym średniowieczu.

Pasjonat nurkowania jaskiniowego i każdego innego ze stropem nad głową. Od 2013  czynny uczestnik wyjazdów eksploracyjnych, głownie jaskiń bałkańskich. Czynny uczestnik eksploracji sztolni znajdujących się na dolnym Śląsku.

Od 2016 roku zajmuje się nurkowaniem zawodowym.

Beata Janicka 001

Beata Janicka (żaba)

Właściwie urodzony nurek! Od dziecka związana ze światem nurkowym. W latach 90tych stawiała swoje pierwsze podwodne kroki w poznańskim klubie Barrakuda. Obecnie jako instruktor nurkowania PADI szkoli z powodzeniem swoich kursantów; prezes Klubu Nurkowego Nautica Poznań, a także współwłaściciel PCN Nautica. Nurkuje praktycznie wszędzie, gdzie można znaleźć coś ciekawego.

Ewa Mania

Ewa Mania

Nurkuje aktywnie od 2008 roku, wciąż podnosząc swoje kwalifikacje, w różnych typach nurkowań.

Autorka wielu publikacji o tematyce nurkowej. Brała udział w kilkunastu sesjach fotograficznych, w tym podwodnych.

Jej pasją są sporty extremalne i zwiedzanie nowych ciekawych miejsc. Relaxuje się biegając. Wiele podróżuje poznając różne kultury. Jest doskonałą organizatorką, udziela się w wielu bazach nurkowych i turystycznych. Chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Zawsze gotowa do współpracy i pomocy:)

Jej motto to: „ŻYJ CHWILĄ „

cats

Wojciech Jarosz 

Absolwent dwóch poznańskich uczelni: Akademii Wychowania Fizycznego (specjalność trenerska – piłka ręczna) oraz Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Wydziału Biologii (specjalność biologia doświadczalna). Z tą pierwszą uczelnią związał swoje życie zawodowe próbując wpływać na kierunek rozwoju przyszłych fachowców od ruchu z jednej strony, a z drugiej planując i realizując badania, popychając mozolnie w słusznym (oby) kierunku wózek zwany nauką. W chwilach wolnych czas spędza aktywnie – jego główne pasje to żeglarstwo (sternik morski), narciarstwo (instruktor narciarstwa zjazdowego), jazda motocyklem, nurkowanie rekreacyjne i wiele innych form aktywności, a także fotografia, głównie przyrodnicza.

Jakub Banasiak do DIVERS24

Jakub Banasiak

Płetwonurek od 2008 r. Pasjonat M. Czerwonego i pelagicznych oceanicznych drapieżników. Oddany idei ochrony delfinów, rekinów i wielorybów. Nurkuje głównie tam, gdzie można spotkać te zwierzęta i monitorować poziom ich dobrostanu. Członek Dolphinaria-Free Europe Coalition, wolontariusz Tethys Research Institute oraz Cetacean Research & Rescue Unit, współpracownik Marine Connection. Od 10 lat uczestniczy w badaniach nad dziko żyjącymi populacjami delfinów oraz audytuje delfinaria.  Razem z zespołem „NIE! Dla Delfinarium” przeciwdziała trzymaniu delfinów w niewoli i popularyzuje wiedzę na temat delfinoterapii przemilczaną bądź ukrywaną przez ośrodki zarabiające na tej formie animaloterapii.

Britishmuseumuwarcheoexposition019

Andrzej Górnicki

“Moja pasja, praca i życie znajduje się pod wodą”.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

Britishmuseumuwarcheoexposition019

Tomasz Jeżewski

“Moja pasja, praca i życie znajduje się pod wodą”.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing software like Aldus PageMaker including versions of Lorem Ipsum.

MB

Marcin Bramson

Nurek z blisko 20 letnim doświadczeniem. Od 2003 roku nurkuje technicznie, z czego 10 ostatnich lat z wykorzystaniem CCR. Zakochany w jaskiniach i wrakach. Nurkowanie jest jego pasją, którą dzięki zamiłowaniu do przekazywania wiedzy, udało mu się połączyć z pracą. Od 2012 prowadzi własną szkołę Deep Adventure specjalizującą się w szkoleniach rebreatherowych. Jest instruktorem rebreatherowym i szkoli na wszystkich poziomach CCR, w ramach których dzieli się z uczestnikami własną wiedzą i doświadczeniem zdobywanym podczas udziału w różnych projektach nurkowych. Wyznawca zasady, że prawdziwy nauczyciel powinien być zawsze najpilniejszym uczniem.

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń