Nasze pierwsze szkolenie – Kurs podstawowy

Dodane przez Adam Czerwiec 3, 2011 15:55

Nasze pierwsze szkolenie – Kurs podstawowy

Każdy chociaż raz w życiu chciałby spojrzeć na powierzchnię wody od tej drugiej strony. W tej kwestii nie mamy żadnych wątpliwości. Jeżeli jesteśmy już gotowi rozpocząć przygodę z nurkowaniem pierwszym etapem, który musimy przejść jest podstawowy kurs nurkowy.

Niezależnie od tego którą organizację, czy centrum nurkowe wybierzemy, na pierwszym etapie nauczymy się podstaw, które zawsze są jednakowe. Wiedza zdobyta podczas tego szkolenia jest kompletnie elementarna, jednak równocześnie w zupełności wystarczająca do bezpiecznego czerpania maksymalnych korzyści z nurkowania.

4624972233_b5c5c3ea94_b

Podstawowy kurs, często nazywany też OWD (z angielskiego Open Water Diver), uprawnia nas do nurkowania wraz z certyfikowanym partnerem, w wodach otwartych do ok 20m. Limit ten w zależności od organizacji może różnić się o +/- 2 m. Głębokość taka daje możliwość oglądania większości najciekawszych, podwodnych miejsc. Warto zauważyć, że na rafach koralowych najwięcej życia morskiego występuje właśnie na małych głębokościach.

Szkolenie składa się z 3 głównych części: teoretycznej, basenowej i praktycznej na wodach otwartych. W ramach teorii poznajemy podstawy niezbędne do posłużenia się sprzętem oraz zrozumienia najprostszych zasad i reguł panujących pod wodą. Na zajęciach basenowych prezentowane oraz wykonywane są ćwiczenia, a na końcu w wodach otwartych zdobyta wcześniej wiedza wykorzystywana jest w prawdziwych nurkowaniach.

Po odbyciu kursu otrzymujemy certyfikat organizacji w której prowadzone było szkolenie. Teraz możemy już bezpiecznie zdobywać głębiny!

Open water diver certificate

źródło: własne

Dodane przez Adam Czerwiec 3, 2011 15:55

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Październik , 2018

Sortowanie
19Paź - 21Paź 1906:00Paź 21Dive Show Poland - Ptak EXPO
27Paź - 28Paź 2709:00Paź 28DIVE.2018