„Floating Seahorse” – pływające futurystyczne domy w Dubaju

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 1, 2015 21:04

„Floating Seahorse” – pływające futurystyczne domy w Dubaju

Nie od dziś Dubaj słynie z ekstrawaganckich i niezwykłych projektów deweloperskich. W tym niezwykłym mieście znajdziemy takie cuda jak hala ze stokiem narciarskim czy obracające się wieżowce czy „Cudowne Ogrody”. Kolejną niezwykłością, która dołączyła do tego grona są pływające domy.

„Floating Seahorse” to coś w sam raz dla ludzi kochających wodę i podwodny świat. Pod tą nazwą kryje się bowiem dom, z pokojami znajdującymi się… pod wodą!

slide_427552_5526292_compressed

Za całe zamieszanie odpowiedzialny jest miejscowy deweloper – Kleindienst Group. Swój projekt zaprezentował światu podczas Dubai International Boat Show, w marcu tego roku. Zgodnie z zapowiedziami powstaną 42 podwodne domy, które zasadniczo są łodziami o nietypowym kształcie i bez silnika.

Konstrukcja składać się będzie z trzech poziomów. Górny pokład – główne piętro usytuowane na poziomie wody i częściowo pod jej powierzchnią. Z kolei sypialnia i łazienka będą znajdować się całkowicie pod wodą i zostaną zaopatrzone w panoramiczne widoki na podwodny świat.

3Levels

Zgodnie z tym co przekazano w informacji prasowej Kleindienst Group projekt podwodnych domów połączony jest większym planem ochrony podwodnego życia w Zatoce Perskiej.

„Zamierzamy stworzyć w tej okolicy sztuczną rafę koralową, która stanie się schronieniem i miejscem życia koników morskich i wielu innych gatunków”

Całość ma być gotowa przed końcem 2016r. i będzie stanowić część archipelagu „The World” – największego projektu sztucznych wysp w Dubaju. Do tej pory sprzedano już 35 z 42 jednostek .

Źródło: huffingtonpost.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 1, 2015 21:04

2 komentarze

  1. Monikus Czerwiec 5, 14:11

    Fajnie by było tam zamieszkac..albo chociaz pojechać na wakacje…Polecam

  2. Adrian_keys Czerwiec 2, 03:47

    Wpuśćcie tam polskich prezesów to wam kasę wprowadzą i pokażą jak ludzie za grosze to wybudują.

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2019

Sortowanie
4Kwi - 7Całodniowa Deep and Extreme Indonesia
5Kwi - 7Całodniowa Marine Diving Fair 2019
11Kwi - 14Całodniowa Asia Dive Expo (ADEX)
12Kwi - 14Całodniowa Diving Resort Travel Expo
27Kwi - 28Całodniowa The Blue Wild
28KwiCałodniowa Central New York Dive Show