Freediving w zalanych jaskiniach i kopalniach – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 19, 2017 08:18

Freediving w zalanych jaskiniach i kopalniach – video

Jeżeli wydaje wam się, że widzieliście już wszystko, to… macie rację, wydaje wam się. Człowiek jest taką istotą, która zawsze będzie przesuwać granice i szukać możliwości zrobienia czegoś inaczej, trudniej, jeszcze bardziej ekstremalnie. Nie inaczej jest w opisywanym dziś przypadku, gdzie areną dla nurkowania na wstrzymanym oddechu stają się zalane jaskinie i kopalniane szyby.

Christian Redl jest freediverem z Austrii urodzonym w 1976 roku. W swoim dorobku posiada 10 Rekordów Świata. 6 z nich ustanowił pod lodem, zarówno jeżeli chodzi o odległość, jak i głębokość, 3 kolejne w jaskiniach, również biorąc pod uwagę odległość i głębokość oraz 1 w nurkowaniu w akwenie położonym na wysokości 5160 metrów.

„Kiedy idziesz nurkować, poznajesz i eksplorujesz otoczenie. Natomiast kiedy nurkujesz na bezdechu poznajesz samego siebie”

Przekonanie do własnych umiejętności, spokój i absolutna pewność, gdzie znajduje się punkt docelowy, w którym będziesz w stanie wziąć oddech. To wciąż rodzaj sportu, czy już ocieranie się o szaleństwo?

Źródło: gopro.com, christianredl.com

Magazyn D24 Intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 19, 2017 08:18

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń