Wrak okrętu „London” z XVII wieku dostępny w 3D

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 19, 2017 13:30

Wrak okrętu „London” z XVII wieku dostępny w 3D

W ostatnich latach coraz popularniejsze staje się wszelkiej maści digitalizowanie wraków i sprowadzanie ich do cyfrowej postaci. Wszelkie wizualizacje, modele, projekcie i inne materiały multimedialne, pozwalają poznać historię oraz obecny stan i wygląd wielu ciekawych wraków, do których dostęp z różnych przyczyn jest ograniczony.

Wirtualne zwiedzanie wraku „London”, to kolejna tego typu inicjatywa zrealizowana przez agencję rządową Historic England. Tym razem szeroka publiczność otrzymała dostęp do jednego z najważniejszych okrętów wojennych Anglii, który spoczywa zatopiony w dwóch częściach, w okolicy Southend Pier, Essex.

london-virtual-tour

Historic England ponownie przeprowadziło digitalizację 3D, we współpracy ze znanymi z poprzednich swoich projektów firmami ArtasMedia, CyanSub i MSDS Marine. Dzięki temu dobrze zachowany, acz niedostępny dla większości nurków wrak, może być odwiedzony przez każdego.

„Wrak znajduje się w wodach cechujących się bardzo ograniczoną widocznością i silnymi prądami. Nie jest więc ani specjalnie atrakcyjnym, ani łatwym miejscem do nurkowania. M.in. z tych przyczyn do tej pory widziało go tak niewiele osób. Realizując wizualizację 3D, chcemy przyzbliżyć ludziom ten niezwykle ważny dla Anglii okręt” – powiedział archeolog Michael Walsh zCotswold Archaeology.

„London” był wspaniałym okrętem wojennym, który mierzył 37.6 metra długości, 12.5 metra szerokości i dysponował 76 działami i stanowił o sile angielskiej Royal Navy. Do służby wszedł w 1656 roku. Do jego zatopienia przyczynił się przypadkowy wybuch, który miał miejsce w 1665 roku. Zginęło wówczas 300 członków załogi. Eksplozję przeżyły 24 osoby.

Wrak zalegający na dnie ujścia Tamizy do Morza Północnego, od blisko 10 lat jest eksplorowany i dokumentowany prze archeologów. Wraz z digitalizacją 3D, udostępniona została spora część sporządzonej do tej pory dokumentacji foto i video, a całość wzbogacono komentarzami dostępnymi w formie audio.

Jeżeli macie ochotę odwiedzić okręt „London”, możecie zrobić to tutaj.

Źródło: cloudtour.tv

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Grudzień 19, 2017 13:30

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN