GEPN: Nurkowanie w Zielonce

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 2, 2013 14:56

GEPN: Nurkowanie w Zielonce

Jeżeli 3.08 będziecie w pobliżu Warszawy i wciąż nie macie planów na sobotę, to zapraszamy serdecznie na kolejne nurkowanie w Zielonce z Grupą Eksplorującą Podwarszawskie Nurkowiska. 

Głębokość operacyjna waha się w okolicach 4-5 metrów. Podczas poprzednich zanurzeń, wiosną tego roku, widoczność w tym miejscu dochodziła do 8 metrów! Dodając do tego takie argumenty, jak piękny litoral, niezliczona ilość raków i położenie w odległości 20 km od centrum Warszawy, uzyskujemy jedno z ciekawszych miejsc nurkowych w rejonie stolicy.

Aktualnie widoczność przy brzegach wynosi poniżej 1 metra, ale im bliżej środka akwenu, tym jest lepsza. W „szczycie” osiągając nawet do 3 m. Warunki może nie są tak dobre, jak w pierwszych ciepłych miesiącach, ale spora liczba szczupaków, na pewno pojawi się w polu widzenia! Tutejsze jeziorko nie posiada termokliny, dlatego temperatura wody wynosi powyżej 20°C!

Osoby chętne na wypad do Zielonki spotykaja się w sobotę 3 sierpnia o godzinie 14:00, na parkingu w tym miejscu. Tutaj też zostaną podjęte decyzje co do szczegółów wyjazdu i jego przebiegu.

22 wrześnie 2013r., w tej samej lokalizacji, Grupa Eksplorująca Podwarszawskie Nurkmowiska, będzie prowadzić nurkowanie w ramach akcji Sprzątania Świata 2013.

Źródło: Organizator

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 2, 2013 14:56

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2020

Reklama
Reklama