Legendarny Spływ Twardzieli rzeką Krutynią – reaktywacja!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 31, 2018 16:04

Legendarny Spływ Twardzieli rzeką Krutynią – reaktywacja!

Po kilkuletniej nieobecności, do kalendarza imprez nurkowych powraca legendarny Spływ Twardzieli. Impreza odbywająca się w mroźnych wodach pięknej rzeki Krutyni, jest wspaniałą okazją do sprawdzenia własnych możliwości na tle innych śmiałków, propagowania nurkowania jako formy wypoczynku oraz promocję jednego z najpiękniejszych regionów w Polsce – Mazur.

Najbliższa XVI edycja Spływu Twardzieli odbędzie się w sobotę 3 marca 2018 roku. Na pierwszy star po paru latach przerwy, organizatorzy postanowili wybrać dosyć kameralną formułę. Przewidziano 20 miejsc dla osób płynących, impreza jest organizowana własnymi siłami, bez zaplecza w postaci sponsorów i posiada charakter non-profit. Koszt udziały wynosi 30 PLN (pamiątkowa koszulka) + 0 PLN za asekurację i całą resztę atrakcji.

Impreza rozpocznie się tradycyjnie w Krutyńskim Piecku (Zatoka Młyńska) o godzinie 10.00, a zakończy w Ukcie, przynajmniej dla prawdziwych Twardzieli. O wpisaniu na listę uczestników decyduje kolejność zgłoszeń. Jak zawsze impreza jest 2-dniowa. Po Spływie Twardzieli planowana jest impreza oraz nocleg ze śniadaniem. Więcej szczegółów oraz informacje kontaktowe znajdziecie na stronie wydarzenia oraz tutaj.

Spływ organizowany przez Klub Płetwonurków „Płetwal” z Giżycka, swoje początki ma w połowie lat ’90 XX wieku, kiedy to kilkunastu zapaleńców postanowiło spożytkować nadmiar wolnego czasu w wyjątkowo wymagający sposób.

Pierwsza edycja spływu odbyła się w 1994 roku. Wówczas szesnastu uczestników pokonało wpław odcinek rzeki mierzący 22 km. W kolejnych latach impreza ewoluowała pod względem nazwy, jak i trasy, jaką do przebycia mieli startujący. I tak Ogólnopolski Spływ Twardzieli przekształcił się w Międzynarodowy Spływ Twardzieli, a trasa z ekstremalnych 22 km została ograniczona do bardzo wymagających 12 km.

Co ciekawe organizatorzy imprezy nie prowadzą żadnej klasyfikacji i czas przebycia trasy nie ma większego znaczenia. Podczas minionych edycji tytuł „Twardziela” potwierdzony certyfikatem oraz pamiątkową statuetkę „Twardzika”, otrzymywał każdy uczestnik, który pokonał wyznaczoną trasę w mokrym skafandrze i nurkowym ABC.

Pomysłodawcą imprezy był śp. Andrzej „Balon” Tarasiewicz. Człowiek legenda, kiedy mówimy o nurkowaniu w Polsce, a zwłaszcza w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Dziś koledzy i wychowankowie „Balona”, wskrzeszają tę wspaniałą imprezę, która po śmierci Andrzeja, stała się również jego memoriałem.

Źródło: Organizator

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Styczeń 31, 2018 16:04

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2020

Sortowanie
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia