Międzyrzecki Rejon Umocniony – nurkowanie w zalanych bunkrach

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 17, 2011 12:50

Międzyrzecki Rejon Umocniony – nurkowanie w zalanych bunkrach

planmru

Na łamach naszego portalu staramy się prezentować nurkowanie z każdej możliwej strony. Dlatego często publikujemy materiały dotyczące nurkowania w ciekawych, oryginalnych i często bardzo osobliwych miejscach, takich, jak zalane tunele warszawskiego metra, kamieniołomy, wyrobiska i kopalnie. Dzisiaj mamy dla Was coś specjalnego! Zanurzenie w systemie tuneli łączącym bunkry Międzyrzeckiego Systemu Umocnionego.


Wspomniany kompleks bunkrów, stanowi największy system podziemi fortyfikacyjnych w Europie. Został wybudowany przez Niemców w latach 1934-44, w celu ochrony wschodniej granicy III Rzeszy, a w jego skład wchodzi ponad 100 budynków, zajmujących powierzchnię 7000km. Po II Wojnie Światowej Międzyrzecki Rejon Umocniony znalazł się na terytorium Polski. Łączna długość tuneli znajdujących się w jego podziemiach wynosi około 30km!

Plany systemu tuneli zależnie od daty, kiedy zostały sporządzone, różnią się od siebie, dlatego są przedmiotem wielu badań. Jedną z osób dociekających prawdy jest Jerzy Sadowski, red. Naczelny magazynu „Odkrywca”, który już od blisko 30 lat stara się wyjaśnić nieścisłości dotyczące planów obiektu. W ranach projektu „Aureus”, do spenetrowania części podziemi zaproszono grupę nurków. Rezultaty możecie zobaczyć sami dzięki zgromadzonej dokumentacji video.

Źródło: www.kardasz.net, wikipedia.pl

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 17, 2011 12:50

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń