Już w najbliższą sobotę startuje CJD 2018!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 17, 2018 15:09

Już w najbliższą sobotę startuje CJD 2018!

Już w najbliższą sobotę, 19 maja 2018 roku, o godzinie 10:00, rozpocznie się najprawdopodobniej największa tego typu akcja w Polsce – Czyścimy Jezioro Dominickie. Nurkowie oraz nie-nurkowie połączą swoje siły, by posprzątać Jezioro Dominickie wraz z szeroko pojętymi terenami sąsiadującymi.

Spotykamy się w Boszkowie Letnisku, w Ośrodku Wczasowym Sadyba I, przy ul. Starkowskiej 26. Zapraszam serdecznie wszystkich nurków wszelkich organizacji. Zapraszam freediver’ów i sympatyków tak nurkowania, jak i czystych jezior. Zabierzcie ze sobą znajomych, przyjedźcie rodzinnie. Każda ręka jest na wagę złota.

Nurkowie zostaną doposażeni w transparentne worki, do których ładujemy napotkane śmieci. Koordynatorem dla nurków wyznaczającym sektory na jeziorze oraz pilnującym bezpieczeństwa jest, jak w zeszłym roku Tomasz Włodarczak z CN Tiger z Leszna.

Będzie z nami Piotr Dolata i CN Dekompresja z Gniezna wraz ze sprężarką. Powietrze w dniu akcji dla nurków uczestniczących w sprzątaniu jest za darmo.

Swoje wsparcie zgłosiło wiele centrów nurkowych i nurków indywidualnych. Będzie z nami Agnieszka Kalska i Szkoła Freedivingu i Pływania FreeBody, będzie z nami Irena Gilwatowska z DAN Europe.

Na czas X edycji akcji CJD powstanie w tym roku mini miasteczko. Wystawi się kilka firm, a wiele przekazało nagrody. Pośród nich są Apollo Polska, ECN Systemy Nurkowe, SeaYa – Underwater Lighting Systems, Centrum Nurkowe Płetwal Poznań i Stowarzyszenie Nurkowe Płetwal, Activtour, Mola Mola, NoGravity, Santi Concept Store, Nautica Poznańskie Centrum Nurkowe oraz wspomniani wystawcy DAN, CN Tiger, CN Dekompresja i Szkoła FreeBody.

Wywiad video, jaki ukazał się dziś w Wielkopolskiej Telewizji Kablowej o akcji CJD w rozmowie z Wojciechem Zgoła, naszym redakcyjnym kolegą.

Patronat Honorowy – Ministerstwo Środowiska.
Więcej na www.e-boszkowo.pl

Organizatorami akcji są Portal e-boszkowo.pl i Stowarzyszenie Przyjaciół Boszkowa

plakatCJD2018final

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 17, 2018 15:09

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń