„Cousteau” – nowa produkcja National Geographic Documentary Films

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 13, 2019 16:15

„Cousteau” – nowa produkcja National Geographic Documentary Films

Po sukcesie dokumentu „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”, a także po ogłoszeniu rozpoczęcia prac nad projektem „Thai Cave Rescue” o dramatycznej akcji ratunkowej w zalanej jaskini, National Geographic Documentary Films podało informację o rozpoczęciu prac nad kolejnym filmem dokumentalnym, obok którego miłośnicy nurkowania na pewno nie przejdą obojętnie!

„Cousteau” to roboczy tytuł najnowszej produkcji i jak łatwo się domyślić, będzie traktować o życiu i pracy człowieka, który zabrał pod wodę miliony widzów z całego świata. Pełnometrażowa biografia Jacquesa Cousteau, najsłynniejszego na świecie badacza mórz i oceanów, zostanie wyreżyserowana przez dwukrotnie nominowaną do Oscara i wyróżnioną dwoma nagrodami Emmy reżyserkę Liz Garbus.

Nie da się zliczyć osób, w których najsłynniejszych badacz mórz i oceanów zaszczepił pasję i ciekawość względem podwodnego świata. Całe pokolenia śledziły kolejne odcinki cyklu, który zabierał nas sprzed telewizora wprost do niesamowitego i niepoznanego świata, który mogliśmy eksplorować razem z sympatycznym Francuzem i jego zespołem badawczym.

Jak zapowiadają twórcy, w nowym filmie dokumentalnym zobaczymy niepublikowane wcześniej nagrania użyczone przez Archiwum Towarzystwa Cousteau, a także poznamy nieznane oblicze Jaquesa Cousteau.

Badacz, odkrywca, ekolog, konstruktor i popularyzator wiedzy. Tymi wszystkimi określeniami (i pewnie jeszcze wieloma innymi) możemy określić człowieka, który całym sobą kochał świat ukryty w głębinach. Te niezwykłe uczucie było widoczne we wszystkim co robił, a dodatkowo zarażał swoją miłością innych.

„Jacques Cousteau był pionierem ekologii. Jego działania na rzecz ochrony oceanów doskonale wpisują się w główne wartości National Geographic. Jesteśmy zaszczyceni, że Towarzystwo Cousteau zdecydowało się udostępnić nam swoje bogate archiwa, w których znajdują się prywatne materiały filmowe. Mamy nadzieję, że wspólnie z Liz Garbus, Danem Coganem i Evanem Haysem uda się nam stworzyć dokument, który będzie hołdem dla dziedzictwa, jakie pozostawił po sobie Cousteau, jego pracy oraz ogromnego wkładu w rozwój oceanografii” – powiedziała Carolyn Bernstein, wiceprezes ds. opracowania i produkcji programów fabularnych National Geographic

Źródło: National Geographic

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 13, 2019 16:15

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama