Filipiny: Poszukiwanie kokainy celem chińskich nurków?

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 14, 2019 16:15

Filipiny: Poszukiwanie kokainy celem chińskich nurków?

Filipińska agencja antynarkotykowa – The Philippine Drug Enforcement Agency – PDEA, podejrzewa chińskich nurków o działania mające na celu poszukiwanie kokainy pływającej na powierzchni morza w regionach Bicol i Caraga. Śledczy uważają, że Chińczycy pojawiający się w tych regionach używają nurkowania tylko jako przykrywki, a tak naprawdę interesuje ich wyławianie kokainy.

O podejrzeniach względem nurków z państwa środka, poinformował na specjalnie zwołanej konferencji prasowej dyrektor generalny PDEA – Aaron Aquino. Przyznał również, że jego agencja prowadzi śledztwo pod tym kątem.

surigso-cocaine

Potwierdzono również pogłoski, mówiące o odnalezieniu paczek z kokaina, pływających na powierzchni morza w filipińskich regionach Dinagat Islands i Bicol. Z przedstawionych informacji wynika, że w kwietniu 2019 roku, rybacy wyłowili niedaleko Burgos przynajmniej 40 paczek zawierających narkotyki.

Łączna waga wyłowionej kokainy wynosiła blisko 40 kg, a każda paczka zawierająca narkotyk posiadała oznaczenie „3B Bugatti”, podobne do tego, które znaleziono na 40 paczkach wyłowionych w lutym 2019 roku, w okolicy San Isidro, w prowincji Surigao del Norte.

Źródło: philippineslifestyle.com


Miłośnikom pięknych podwodnych zdjęć serdecznie polecamy artykuł „Zatopione diamenty Lazurowego Wybrzeża” opublikowany w 8 numerze naszego kwartalnika DIVERS24! Magazyn w wersji cyfrowej dostępny jest nieodpłatnie, natomiast wersję drukowaną możesz nabyć w naszym sklepie internetowym.

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 14, 2019 16:15

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2020

Sortowanie
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019