Zapraszamy na Eko Spływ Rzeką Słupią

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 26, 2019 14:55

Zapraszamy na Eko Spływ Rzeką Słupią

Idea Spływu opiera się na bardzo prostych zasadach i każdy może wziąć w nim udział. W dodatku bezpłatnie! Trasnę należy pokonać wykorzystując w tym celu dowolny skafander nurkowy (lub inny, zapewniający pływalność i bezpieczeństwo) strojach oraz w sprzęcie ABC. Dodatkowo, należy zwracać uwagę i wyciągać z wody wszystko, co nie zalicza się do lokalnej fauny i flory.

W spływie udział wezmą także kajakarze i inni „wodniacy”, którzy pomogą w wyciąganiu niechcianych podwodnych „skarbów”. Wszyscy uczestnicy wspólnie pokonają kilkukilometrowy odcinek rzeki. Każdy, kto dotrze na metę otrzyma pamiątkowy medal i certyfikat ukończenia spływu. Do udziału w spływie zaproszeni są nie tylko entuzjaści nurkowania, ale także kibice, którzy z brzegu będą dopingować wszystkich uczestników.

Impreza to również wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu z całą rodziną. Organizatorzy chcą, aby „Eko Spływ Rzeką Słupią”, był imprezą szczególną i wyjątkową, a przede wszystkim cykliczną. W ten sposób pomoże zwiększyć świadomość ekologiczną mieszkańców Ustki i okolic, a także przybyłych do uzdrowiska kuracjuszy.

„Pragniemy z tradycyjnego eventu (jakich wiele) uczynić wydarzenie kulturalno-rozrywkowe dostępne dla jak największej grupy odbiorców, stanowiące interesującą formę spędzenia wolnego czasu.”

Impreza zaplanowana została na 12 maja 2019 r. Miejscem stacjonarnym przeprowadzenia imprezy oraz metą będzie stanica kajakowa wraz z towarzyszącą infrastrukturą, znajdująca się przy ul. Darłowskiej w Ustce. Spływ rozpocznie się w kilku miejscach tj. płetwonurkowie rozpoczną go na wysokości Wodnicy, kajakarze w Bydlinie, piesi uczestnicy według uznania i swoich możliwości fizycznych. Cała impreza potrwa około 8 h.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia.

Źródło: Organizator
[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 26, 2019 14:55

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń