Dwóch nurków zginęło w jaskiniach na Dominikanie

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Luty 13, 2019 20:24

Dwóch nurków zginęło w jaskiniach na Dominikanie

Dwóch włoskich nurków zaginęło w minioną sobotę. Carlo Barbieri i Carlo Basso zagineli podczas nurkowania w jaskini znanej jako laguna Dudú, niedaleko miejscowości Cabrera w prowincji María Trinidad Sánchez, na północnym wschodzie kraju.

Ostatni raz Włochów widziano w sobotę popołudniu, przy wejściu do jaskini. Według dostępnych informacji, mieli oni zignorować pewne procedury bezpieczeństwa. Od tamtej pory trwały poszukiwania, prowadzone przez nurków z Dominican Republic Speleological Society (DRSS).

Wczoraj, 12 lutego, udało się odnaleźć ciało jednego z zaginionych Włochów. Ekipa poszukiwawcza przypuszcza, że ciało drugiej ofiary wypadku powinno znajdować się gdzieś w pobliżu.

Teraz ratownicy czekają na polepszenie się warunków w jaskini. Obecnie widoczność jest bardzo kiepska, a miejsce w którym odnaleziono jednego z nurków ciasne i trudno dostępne.

Kolejne nurkowanie zaplanowano na czwartek, 14 lutego. Właśnie wtedy nurkowie zamierzają odnaleźć drugą ofiarę wypadku i wydobyć oba ciała.

Źródło: ansa.it, fb.com/drss.fb

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Luty 13, 2019 20:24

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń