Malta: odkryto trzy nowe wraki z II WŚ!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 13, 2019 12:43

Malta: odkryto trzy nowe wraki z II WŚ!

Maltańskie media informują o wspaniałym znalezisku! W tamtejszych wodach udało się zlokalizować trzy nowe wraki z czasów II Wojny Światowej. Podczas wstępnych prac nad planowaniem lokalizacji gazociągu Malta-Sycilia, natrafiono na zatopiony okręt oraz dwa samoloty, których lokalizacja nie była wcześniej nikomu znana.

Wraki trzech jednostek zostały odkryte w wodach terytorialnych Malty. O całej sprawie poinformował publicznie podczas poniedziałkowego posiedzenia parlamentu, minister Joe Mizzi.

„Prace przeprowadzone na morzu pomiędzy Maltą i miejscowością Gela na Sycylii, dały bardzo interesujące wyniki. Odkryliśmy zatopione wraki, które nie były wcześnie znane. To wspaniałe wydarzenie dla naszego maltańskiego dziedzictwa” – powiedział minister Mizzi

Z dostępnych informacji wynika, że włoska strona jest skłonna do naniesienia zmian w projekcie trasy gazociągu, tak, aby nowo odkryte stanowiska nie ucierpiały w wyniku prowadzonych prac. Gazociąg będzie miał długość około 160 km i będzie kosztować około €350 mln. Inwestycja pozwoli na dywersyfikację źródeł zaopatrywania Malty w ten surowiec.

Źródło: bay.com.mt, maltatoday.com.mt

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Luty 13, 2019 12:43

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń