Brother Islands zamknięte z powodu incydentów z rekinami

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 7, 2018 18:00

Brother Islands zamknięte z powodu incydentów z rekinami

Popularne miejsce nurkowe w Egipcie – Brothers Islands zostało tymczasowo zamknięte dla nurków. Powodem są powtarzające się incydenty z udziałem rekinów. Zakaz obowiązuje w dniach od 7 do 31 grudnia 2018 roku. O wszystkim poinformowała Izba Nurkowania i Sportów Wodnych (Chamber of Diving and Watersports – CDWS).

Podejrzewa się, że incydenty na do jakich dochodziło na Wyspach Braci, są spowodowane zbyt dużą aktywnością ludzi na tym obszarze. Zakaz i idący za nim spokój w okolicznych wodach, powinien skutkować przywróceniem normalnego zachowania podwodnych mieszkańców.

Istnieje wiele czynników, które mogą prowadzić u rekinów do zachowań odbiegających od normy. Jest to np. zbyt wiele łodzi i nurków, nielegalne połowy, a także czas żerowanie rekinów. Zapewniając więcej spokoju, lokalne władze mają nadzieję przywrócić naturalne zachowanie drapieżników.

Rekiny będą ściśle monitorowane w nadchodzącym okresie. Z kolei grudniowy czas odpoczynku ma zostać również spożytkowany, na wymyślenie środków zapobiegających takim incydentom w przyszłości.

Źródło: divers-guide.com
Foto: Alexander Vasenin/wikipedia CC 3.0

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 7, 2018 18:00

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń