Odszedł John Womack, twórca Otter Watersports

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 3, 2018 13:54

Odszedł John Womack, twórca Otter Watersports

W wieku 75 lat zmarł John Womack Snr, twórca marki Otter Watersports i legenda nurkowego środowiska z Wysp Brytyjskich. Po długiej walce z chorobą odszedł w nocy 30 listopada, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie.

John Womack Snr rozpoczął przygodę z nurkowaniem w 1972 roku, kiedy dołączył do Bradford Sub Aqua Club w Queensbury. Wkrótce uzyskał tytuł First Class Diver, w 1979 roku i Advanced Instructor. W 1986 roku John Snr postanowił założyć Otter Watersports and Divers Warehouse w Bradford.

W 2012 roku przeszedł częściowo na emeryturę i sprzedał Divers Warehouse firmie South Lodge Company Scuba, dzięki czemu mógł teraz mieć więcej czasu na tworzenie i doskonalenie suchych skafandrów, ocieplaczy, pozostawiając prowadzenie Otter Watersports w rękach pozostawiając syna Johna Jr.

John Snr był stałym członkiem oddziału Bradford 44 BSAC nieprzerwanie przez ponad 40 lat. W latach ’70 był również oficerem nurkowym w Bradford. Brał udział w ekspedycjach na całym świecie m.in. do wraków „Britannic”, „Victoria”, „Prince of Wales”, „Repulse” i wielu innych. W 2010 roku otrzymał nagrodę specjalną, za wyjątkowe wsparcie i wkład dla społeczności nurkowej.

Źródło: drysuits.co.uk

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 3, 2018 13:54

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN