Blue Hole – podwodna tajemnica – video

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 2, 2018 19:44

Blue Hole – podwodna tajemnica – video

Już dzisiejszego wieczora, o godzinie 22.00, na kanale Discovery prowadzona będzie transmisja na żywo, z eksploracji magicznego Blue Hole w Belize. Na dno, znajdujące się na głębokości 318 metrów, w sepcjalnym pojeździe wybiorą się Fabien Cousteau, wnuk słynnego eksploratora Jaquesa Cousteau oraz miliarder Sir Richard Branson.

Dzisiejsza wyprawa to dopiero początek. Badania prowadzone na terenie Blue Hole będą przez kolejne dwa tygodnie. Zebrane dane pomogą stworzyć dokładny model błękitnej dziury i dadzą naukowcom na całym świecie okazję, do zbadania wpływu zmian klimatycznych na przestrzeni lat na rozwój tego miejsca.

21357fb7-ed45-4914-b0f5-b48281da0713

„Jakie tajemnice skrywa licząca ponad 30 milionów lat i 126 metrów głębokości największa podwodna jaskinia na świecie? Zanurkuj z kamerami Discovery i zejdź na samo dno Great Blue Hole, która do tej pory została zbadana tylko raz – w 1971 r. przez legendarnego podróżnika Jacques’a Cousteau.”

Możemy spodziewać się wielu ciekawych ujęć. By zapewnić odpowiednią jakość zdjęć, w wodzie znajdzie się dodatkowe źródło światła, które pozwoliłoby pierwszej ekipie i widzom w domu, zobaczyć jak najwięcej magii skrywanej we wnętrzu Belize Blue Hole.

„Tym razem krystalicznie czyste wody jaskini wypełnione niezliczoną ilością rekinów pokażą nam na żywo: Richard Branson – wizjoner, założyciel Virgin Group i współzałożyciel Ocean Unite, Eric Bergman – pilot podwodny oraz Fabien Cousteau – twórca filmów dokumentalnych i konserwator oceanów, wnuk Jacques’a.”

Transmisję tej wyjątkowej, historycznej wyprawy widzowie Discovery Channel będą mogli obejrzeć (na żywo) w niedzielę, 2 grudnia, o godzinie 22:00.

Źródło: discoverychannel.pl

Nurek Tech intext
Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 2, 2018 19:44

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN