Kolejne rekordy podczas Freedivingowych Mistrzostw Świata

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 7, 2018 19:21

Kolejne rekordy podczas Freedivingowych Mistrzostw Świata

Podczas trwających w Turcji Freedivingowych Mistrzostw Świata CMAS, jesteśmy świadkami niezwykle pasjonującej rywalizacji, która prowadzi do wielu wspaniałych wyników i ustanawiania coraz to nowych rekordów świata!

Podczas zawodów w tureckim Kaş, jako pierwszy na listę nowych rekordzistów wpisał się Aleksiej Mołczanow. Rosjanin znajduje się w świetnej formie i najpierw w konkurencji ze stałym balastem – CWT, osiągnął wynik 123 metry, co zapewniło mu złoty medal oraz pozwoliło ustanowić nowy rekord świata, a następnie w zmaganiach Free Immersion – FIM, ponownie nie dał szans rywalom, osiągając głębokość 116 metrów, co przełożyło się na drugi złoty medal i kolejny rekord świata!

Niezwykle emocjonująca była rywalizacja pań w konkurencji ze stałym balastem bez płetw – CNF. Fenomenalna Włoszka Alessia Zecchini i Ukrainka Natalia Zharkova stoczyły świetny pojedynek i w efekcie obie uzyskały rezultat 70 metrów! Panie otrzymały złote medale i współdzielą od teraz rekord świata w tej konkurencji.

Ukrainka do swoich osiągnięć dorzuciła jeszcze wspaniały występ w konkurencji ze stałym balastem w płetwach – CWT BF i dzięki rezultatowi 89 metrów, zdobyła drugi złoty medal tych mistrzostw i ustanowiła kolejny rekord świata.

Źródło: sportalsub.net

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 7, 2018 19:21

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN