14-latka z Egiptu pobiła rekord Guinnessa

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 8, 2018 11:37

14-latka z Egiptu pobiła rekord Guinnessa

Nowy rekord Guinnessa w najdłuższym nurkowaniu w morskiej wodzie stanie się faktem, jeżeli nurkowanie nastolatki z Egiptu, zostanie uznane przez komisję weryfikacyjną. Problemem jest wiek dziewczyny, ponieważ ma ona zaledwie 14 lat, co jest poniżej minimum dopuszczanego w takich sytuacjach.

Młodziutka Reem Ashraf Fawzi zgodnie z informacjami podawanymi przez media, przeprowadziła nurkowanie trwające 55 h, czym pobiła dotychczasowy rekord o blisko 4 h. Próba miała miejsce w Morzu Czerwonym, niedaleko Sharm el-Sheikh, w wodach Zatoki Akaba.

Dotychczasowy rekord należał do 38-letniej Amerykanki Christi Quill, która spędziła pod wodą 51h i 25 min. Swoje nurkowanie przeprowadziła w 2016 roku, w Kalifornii. Rekord w kategorii mężczyzn jest nieco bardziej wyśrubowany i wynosi 142 h.

Lokalne media na czele z Al-Arabiya podają, że Fawzi przygotowywała się próby pobicia rekordu od 2 lat. Treningi obejmowały m.in. funkcjonowanie na diecie złożonej z płynów, czy spanie przez krótkie okresy czasu podczas nurkowania. Jak powiedziała sama nastolatka, do nurkowania zachęcił ją jej ojciec, który jest oficerem marynarki wojennej Egitpu.

Ważną informacją jest, że przedstawiciele Guinness World Records zdecydowali się rozważyć uznanie rekordu za oficjalny, mimo nie osiągnięcia jeszcze przez Reem Ashraf Fawzi wymaganego wieku.

Źródło: divernet.com

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Październik 8, 2018 11:37

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2020

Sortowanie
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia