„Koparki” zlicytowane, nurkowisko zostaje!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 5, 2014 22:31

„Koparki” zlicytowane, nurkowisko zostaje!

Dzisiejszego dnia drogą licytacji rozstrzygnęła się przyszłość terenu, na którym znajduje się jedna z najbardziej znanych baz nurkowych w Polsce. Mowa tu oczywiście o popularnych „Koparkach” koło Jaworzna, gdzie swoją działalność od prawie 15 lat prowadził Mirosław Kierepka.

W ostatnim czasie powstało sporo zamieszania, a temat bazy wywoływał niemałe emocje w światku nurkowym, który nie wyobrażał sobie utraty tego legendarnego miejsca. W sieci rozgorzały dyskusje, które nie prowadziły do niczego poza podgrzewaniem atmosfery wokół zainteresowanych stron, a temat podjęły również lokalne media.

W przeprowadzonym dzisiejszego dnia przetargu, drogą licytacji za kwotę 1,9mln PLN (cena wywoławcza wynosiłą 500tys. PLN), prawa do wieczystego użytkowania terenów zajmowanych do tej pory przez Orka Group Sp. Z.o.o. Nabyło Konsorcjum Inwestycji Gospodarczych Sp. Z.o.o., będące między innymi właścicielem basenu w Jaworznie.

Jak zapewnia prezes konsorcjum – Leszek Sulej, który reprezentował stronę podczas dzisiejszej licytacji, nurkowie nie mają się czego obawiać, gdyż dotychczasowa działalność bazy nurkowej zostanie podtrzymana. Osoby korzystające do tej pory z terenu, a także mieszkańcy okolicy, mogą się również spodziewać rozwoju działalności związanej ze sportem i rekreacją.

Źródło: jaw.pl

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 5, 2014 22:31

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń