Złodzieje schwytani przez Royal Navy podczas plądrowania wraku

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 22, 2018 14:50

Złodzieje schwytani przez Royal Navy podczas plądrowania wraku

W 2016 roku okręt Royal Navy zatrzymał na gorącym uczynku sprawców, plądrujących wrak statku z I wojny światowej, zatopiony niedaleko Achipelagu Scilly. Teraz sprawa ma swój finał, ponieważ sąd wydał wyrok skazujący sprawców na wysokie kary finansowe.

Zatrzymani złodzieje zostali ukarani grzywną wysokości £250,000. Wszystko zaczęło się, kiedy załoga HMS „Severn” namierzyła szabrowników i odkryła na pokładzie ich jednostki metale warte £90,000, a pochodzące z wraku statku SS „Harrovian”, który został zatopiony przez niemiecki okręt podwodny U-69, w 1916 roku.

Brytyjski parowiec płynął z Nowego Jorku do Hawru we Francji, przewożąc różne metale dla wojsk Alliantów – w tym ponad 1000 ton miedzianych prętów, o dzisiejszej wartości około £5,000,000! Nikt z załogi SS „Harrovian” nie zginął. Niemcy zatrzymali parowiec, zmusili załogę do opuszczenia jednostki, a następnie ją zatopili.

W ostatnich latach rozkradanie zatopionych jednostek przez złomiarzy, stało się prawdziwą plagą. Proceder szczególnie dotknął wraki jednostek brytyjskich, australijskich i holenderskich.

Źódło: forces.net

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 22, 2018 14:50

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN