Kaliningrad: Wiemy, gdzie stanie pomnik gigantycznego suma atakującego nurków

Dodane przez Jarosław Andrukajtis Sierpień 11, 2017 20:43

Kaliningrad: Wiemy, gdzie stanie pomnik gigantycznego suma atakującego nurków

Wiemy już gdzie w Kaliningradzie pojawi się pomnik upamiętniający gigantycznego suma atakującego płetwonurków pracujących w wodach Pregoły. Ryba zyskała sławę rok temu, kiedy broniła swojego siedliska przed remontującymi most płetwonurkami.

Władze miasta wyznaczyły miejsce, w którym ustanowiony będzie ustawiony pomnik suma, który przeszkadzał płetwonurkom w czasie remontu Wysokiego Mostu. Według słów naczelnika wydziału architektury i budownictwa administracji miejskiej – Artura Krupina, zostanie on postawiony na głównej promenadzie nadbrzeża Pregoły, zaraz przy remontowanym moście.

„Początkowo chcieliśmy postawić pomnik na samym Wysokim moście, lepiej będzie jednak postawić go na nadbrzeżu, gdzie każdy będzie mógł do niego podejść i dotknąć”, – powiedział Artur Krupin.

Przypomnijmy, że na początku prac przy rekonstrukcji Wysokiego Mostu, płetwonurkowie zgłosili, że pod wodą natknęli się na olbrzymiego suma o wadze ponad 200 kilogramów, który odpędza ich z miejsca pracy.

W zeszłym tygodniu mieszkańcom Kaliningradu zaoferowano udział w konkursie na wizerunek rzeźby. W konkursie mogą wziąć udział tylko dzieci do 18 lat. Miejmy nadzieję że rzeźba będzie naturalnej wielkości.

Źródło: klops.ru

Dodane przez Jarosław Andrukajtis Sierpień 11, 2017 20:43

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2018

Sortowanie

Brak wydarzeń