Nurek otoczony rekinami celowo zranił się nożem! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 9, 2017 20:15

Nurek otoczony rekinami celowo zranił się nożem! – video

Skyler Thomas i ekipa White Shark Video uważa, że wypaczony obraz rekinów zbyt łatwo rozprzestrzenia się po świecie i dużo mocniej trafia do ludzkiej świadomości. Dlatego postanowił rozciąć sobie przegub dłoni, będąc otoczonym przez rekiny. Wszytko by udowodnić, że powszechna opinia o tych stworzeniach jest wielce niesprawiedliwa i niezasłużona.

White Shark Video – organizacja zajmująca się ochroną środowiska, opublikowała film na swoim profilu w portalu facebook i… osiągnęła swój cel. Video stało się hitem internetu, rozprzestrzeniając się lotem błyskawicy po całym świecie.

sharkcut001h1

Na filmie widać jak Skylar Thomas rozcina delikatnie swój nadgarstek, doprowadzając do krwotoku, będąc otoczonym przez żarłacze czarnopłetwe, które… nie są w ogóle zainteresowane całą sytuacją i nie przejawiają najmniejszej chęci do ataku na nurka.

„Rekin potrafi wyczuć jedną kroplę krwi w zbiorniku wielkości basenu olimpijskiego. Co oznacza w praktyce, że są w stanie wyczuć cokolwiek, co dzieje się w dosyć znacznej odległości od nich samych. Mimo to, nie były zainteresowane mną w najmniejszym stopniu. Nawet kiedy pojawiła się krew…”

Film zrealizowany został przez Thomasa, a także Dana Abotta i Ollie Putnam w miejscu o nazwie Aliwal Shoal w RPA.

„To dosyć egoistyczne myślenie z naszej strony (a także opierające się na strachy przed nieznanym), że rekin rzuci wszystko czym jest obecnie zajęty, zignoruje wszystko co czuje i rzuci się na nas, bo pojawiło się trochę krwi… Moi krytycy mówią, że powinienem zrealizować takie video z rekinami tygrysimi, żarłaczami białymi czy bullsharkami… cóż nie widzę problemu, muszę tylko zebrać fundusze na realizację takiego projektu”

Według National Oceanic and Atmospheric Administration rekiny znacznie częściej kierują się dźwiękiem niż zapachem. Dlatego sam zapach krwi może nie być atrakcyjny dla rekina. Dopiero w połączeniu z odpowiednią mieszanką dźwięków i innych czynników, rekin byłby skłonny do podjęcia ataku.

Źródło: White Shark Video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Sierpień 9, 2017 20:15

Dołacz do nas na Facebooku

Komputer Tusa
DAN polisa 1
DAN polisa 3
DAN polisa 2

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2018

Sortowanie
3Mar - 7Mar 308:00Mar 7Dubai International Boat Show 2015
6Mar - 9Mar 608:00Mar 923rd Eudishow
13Mar - 15Mar 1308:00Mar 15Kolosy
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia
22MarCałodniowa XI Skorpenowy Spływ Łyną
Magazyn D24
DAN Top 2
DAN Top 1