Podczas czyszczenia jeziora znaleźli… lokomotywę!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 1, 2017 20:06

Podczas czyszczenia jeziora znaleźli… lokomotywę!

O niesamowitym szczęściu mogą mówić nurkowie ze Szczecińskiej Grupy Eksploracji Podwodnej Gryf. W trakcie sprzątania dna jeziora Szczurze w Golczewie, oprócz śmieci natrafili na zatopioną lokomotywę!

Stare butelki, niewybuchy, podczas podwodnej eksploracji można natknąć się na najróżniejsze rzeczy, ale chyba każdy nurek marzy o podobnym znalezisku podczas swoich podwodnych przygód.

Jak przypuszczają nurkowie, którzy dokonali odkrycia, przy jednym z pomostów udało im się najprawdopodobniej namierzyć zatopiony wrak kolejki wąskotorowej wraz z wagonikiem. W pobliżu lokomotywy odnaleziono również inne artefakty m.in. kontener na alkohol.

Niestety dokładniejsze oględziny i sporządzenie dokumentacji foto i video nie jest w tej chwili możliwe. Wszystko za sprawą niezwykle mętnej wody. Sytuacja jednak ulegnie poprawie wraz z nadejściem jesieni i właśnie wtedy wrak ma zostać dokładniej zbadany.

Skąd taki niezwykły obiekt na dnie jeziora? Według przypuszczeń, kolejkę prawdopodobnie zatopili Niemcy, jeszcze podczas trwania II Wojny Światowej.

Źródło: kamienskie.info

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 1, 2017 20:06

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama