Nurkowanie na ORP Groźny

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 26, 2012 10:24

Nurkowanie na ORP Groźny

Na dzisiaj przygotowaliśmy mały motywator dla wszystkich, którzy nie zaplanowali swojego weekendu na nurkowo. Filmowy zapis wypłynięcia z Centrum Nurkowym Tryton, na wrak jednostki ORP Groźny, zarejestrowany kamerą przez Krzyśka Wnorowskiego.

Mieszanka doświadczenia i młodości zebrana na pokładzie Kaselota, wyruszyła z gdańskiego nadbrzeża, aby eksplorować wspólnie jeden z najczęściej odwiedzanych wraków Zatoki Gdańskiej.

Wrak ścigacza radzieckich okrętów podwodnych, już w momencie zatopienia, przewidziany był jako cel szkoleniowy dla nurków Marynarki Wojennej. Dzisiaj dostępny jest dla każdego i stanowi świetne wprowadzenie do tematu nurkowania na wrakach. Wszystkim pragnącym go odwiedzić przyjdzie mierzyć się z głębokością rzędy 18m, a więc każdy po kursie OWD może podjąć taką próbę.

Przed zatopieniem z Groźnego usunięto wszystko, co mogło by przeszkadzać w trakcie nurkowania, a biorąc pod uwagę, że często jest na nim dobra widoczność, mamy wymarzony cel wyprawy wrakowej dla osób nie czujących się jeszcze zbyt pewnie w zielonych wodach bałtyku.

Co do samego filmu polecam pierwsze 8min, reszta to przemyślenia Krzyśka na tematy nie związane bezpośrednio z nurkowaniem. Krzychu porusza tam kwestie trudnej sztuki montowania filmów ;)

Kamera: Krzysztof Wnorowski/CN Tryton

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 26, 2012 10:24

1 komentarz

  1. Tomasz Kwiecień 1, 09:51

    Super wraczek. Pomimo wielu nurkowań zawsze z chęcią na niego wracam. Polecam dla osób zaczynających nirkowanie na wrakach. Dobry do organizowania kursów WM.

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Grudzień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń