Wraki Jeziora Michigan widziane z lotu ptaka

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 22, 2015 19:14

Wraki Jeziora Michigan widziane z lotu ptaka

Podczas rutynowego patrolu w północnej części Jeziora Michigan, załoga śmigłowca tamtejszej straży przybrzeżnej wykorzystała rewelacyjne warunki atmosferyczne oraz wyjątkową przejrzystość wody i wykonała kilka bardzo ciekawych zdjęć tamtejszych wraków.

Oglądając zdjęcia zatopionych wraków, rzadko kiedy możemy obejrzeć je z tak nietypowej perspektywy. Większość z nich wykonywana jest podczas nurkowania, nic więc dziwnego, że zdjęcia wykonane z powietrza szybko rozprzestrzeniły się w nurkowej części internetu.

Funkcjonariusze straży przybrzeżnej w swojej dokumentacji skupili się na płytkich wrakach rozsianych pomiędzy Sleeping Bear Point i Leland. Region ten jest częścią przesmyku Manitou i znajduje się tu wiele wraków pochodzących z XIX w. i początku XX w, kiedy to łodzie i statki stanowiły podstawową formę transportu pomiędzy okolicznymi miasteczkami.

Album 1

Zdjęcia najlepiej oglądać w trybie pełnoekranowym – ikona w prawym górnym rogu galerii

Wśród uwiecznionych jednostek znalazły się m.in. „Rising Sun” – 40 metrowy wrak drewnianego parowca, który rozbił się w 1917r, „James McBride” – 37 metrowy bryg z 1857r. Na fotografiach znalazło się również kilka jednostek, które wciąż pozostają niezidentyfikowane.

Ze względu na różne czynniki takie jak erozja plaży, falowanie, wiatr i różne poziomy wody, różne wraki oraz ich fragmenty bywają widoczne o określonych porach roku.

Źródło: mlive.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 22, 2015 19:14

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020