Rekordowe sprzątanie w Hurghadzie – 400 nurków pod wodą!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 22, 2015 11:16

Rekordowe sprzątanie w Hurghadzie – 400 nurków pod wodą!

W jednym z największych kurortów Egiptu – Hurghadzie, dojdzie za półtora miesiąca do ciekawego wydarzenia. Pod wodę zejdzie łącznie 400 nurków, którzy za cel obrali sobie posprzątanie wszelkiego rodzaju śmieci i poprawienie tym samym kondycji tej popularnej lokalizacji nurkowej.

Jeżeli uda się przeprowadzić wszystko zgodnie z planem, to oprócz szczytnego celu jakim jest sprzątanie, uda się ustanowić nowy rekord Guinnessa. Na stronie domowej wydarzenia możemy znaleźć informację, że każdy uczestnik eventu otrzyma imienny certyfikat zaświadczający o udziale w biciu rekordu. Organizatorem i twarzą całego wydarzenia jest Ahmed Gabr – posiadacz rekordu świata w najgłębszym nurkowaniu na obiegu otwartym.

Morze Czerwone przez dekady cieszyło podwodnych turystów swoimi urokami. Niestety tłumy odwiedzających i brak odpowiedniej edukacji sprawiły, że morska fauna i flora zostały poważnie zdegradowane. Cieszy zatem informacja, że w końcu ktoś postanowił nagłośnić sprawę i podjąć działania we właściwym kierunku.

Planując nurkowe wakacje, może warto zastanowić się nad udziałem w całej akcji? W końcu wielu z nas odwiedza Egipt regularnie. Dlaczego przy okazji nie spróbować stać się częścią olbrzymiego przedsięwzięcia, które stanie się wspaniałym wspomnieniem i pamiątką do końca życia?

Źródło: 400divers.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Kwiecień 22, 2015 11:16

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń