Test głębokościomierzy i podział zadań przed biciem rekordu

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 30, 2011 17:02

Test głębokościomierzy i podział zadań przed biciem rekordu

mail1

Jak na pewno zdążyliście zauważyć, na naszej stronie pojawił się specjalny box, poświęcony informacjom dotyczącym wiadomości napływających do nas z Egiptu, gdzie Dariusz „Miodzio” Wilamowski szykuje się do pobicia rekordu Nuno Gomesa, w najgłębszym nurkowaniu w wodach otwartych. Redakcja Divers24 pozostaje w stałym kontakcie z polską ekipą, śledząc na bieżąco jej postępy w przygotowaniach.

W piątek 29 lipca, Darek wykonał kolejny trening, w którym asystowali mu Andrzej Pniewski i Łukasz Kenig. Pozostała część zespołu skupiła się na wybraniu najlepszego miejsca, do zakotwiczenia łodzi, z której odbędzie się główne nurkowanie. Jest to bardzo ważne i stanowi spory problem, gdyż na głębokości 350m, zaczyna się kolejny, stromy uskok skalny, opadający następnych sto kilkadziesiąt metrów głębiej.

Wypłynięcie, było również świetną okazją do przetestowania urządzeń pomiarowych, które „Miodzio” wykorzysta podczas próby bicia rekordu. Test urządzenia Digital Uwatec, przebiegł bez problemów. Głębokościomierz opuszczono na 368m i nie stwierdzono jakichkolwiek uszkodzeń czy awarii. Zdają się więc potwierdzać informacje dostarczone przez producenta, iż urządzenie jest w stanie pracować do głębokości 420m.

Resztę dnia członkowie Projektu355, spędzili na mierzeniu i oznaczaniu głębokości na linie opustowej. Wieczorem, jak co dnia odbyła się odprawa i przydział zadań na kolejne dni. Dzisiaj zostanie założona opustówka, wraz z markerami i liną, na której zdeponowane będą kolejne butle. Po wykonaniu tego zadania Darek zacznie trenować wzdłuż liny.

Kolejne wiadomości o postępie przygotowań już niebawem. Pozostańcie czujni, bo cała operacja zaczyna nabierać właściwego tempa.

Galeria zdjęć z przygotowań do bicia rekordu świata.

Źródło:·Robert Kalchert / Projekt 335
Foto: Łukasz Kenig

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 30, 2011 17:02

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Marzec , 2019

Sortowanie
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja
3Mar - 7Mar 308:00Mar 7Dubai International Boat Show 2015
14Mar - 15Mar 1408:00Mar 15OzTEk - Australia
22MarCałodniowa XI Skorpenowy Spływ Łyną
22Mar - 23Mar 2209:00Mar 23Głębiny - Festiwal Filmów Nurkowych