Kalifornia jednak z nowym wrakiem?

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 25, 2012 18:49

Kalifornia jednak z nowym wrakiem?

O sporym rozczarowaniu może mówić środowisko nurkowe z zachodniego wybrzeża USA. Plan zamienienia okrętu USS Kawishiwi nie zostanie wcielony w życie. Wszystko przez wycofanie jednostki z listy wraków nadających się do zamienienia w sztuczną rafę.

Decyzja urzędu federalnego niweczy energiczne starania organizacji California Sheeps To Reefs, mającej na celu ściągnięcie jednostki pod wodę w okolicy portu Dana Point. Mierzący 200m tankowiec klasy Neosho z pewnością stałby się magnesem ściągającym nurków z całego świata.

Jak napisano w uzasadnieniu, z programu okrętów przeznaczonych do recyklingu, wycofano wszystkie jednostki zawierające polichlorowane bifenyle – PCB. W odpowiedzi na taki obrót spraw, kalifornijscy miłośnicy wraków szybko stwierdzili, że nowe wymagania spełnia znajdujący się w tym samym porcie USS Willamette. CSRT nie zrażone niepowodzeniem już rozpoczęło procedurę mającą pozyskać wrak dla nurków.

USS Willamette to zdecydowanie późniejsza konstrukcja klasy Cimarron, mierząca 210m! Tankowiec ten wycofano z floty USA w 1999r. 19 lat od pierwszego wodowania. Jeżeli plan zatopienia „zastępcy” się powiedzie, będzie to z pewnością jedno z bardziej atrakcyjnych miejsc, dla osób pragnących doskonalić nurkowanie wrakowe.

Źródło: californiashipstoreefs.com

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 25, 2012 18:49

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń