Oficjalny film z bicia rekordu świata na 100m przez Williama Trubridga.

Dodane przez Administrator Styczeń 3, 2011 20:45

Oficjalny film z bicia rekordu świata na 100m przez Williama Trubridga.Na Vimeo pojawił się oficjalny film z próby w której William Trubridge osiągnął głębokość 100m. Dla przypomnienia 13 grudnia 2010, William Trubridge zanurkował na jednym wdechu na głębokość 100m, w kategorii unassisted. 


 

Bijąc rekord w tej kategorii nurek porusza się tylko przy użyciu rąk i nóg (nie używa płetw, balastu, balonów wypornościowych).

3 dni po udanej próbie na głębokość 100m, rekordzista podjął kolejną, tym razem na głębokość 101m. Również ona zakończyła się powodzeniem. Wszystkie zanurzenia odbywały się w Deans Blue Hole, na Long Island, na Bahama. 

Projekt bicia rekordu miał także, na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat delfinów Hektora. Ten gatunek delfina, żyje tylko w Nowej Zelandii, w płytkich wodach przybrzeżnych, na głębokościach mniejszych niż 100m. Delfiny Hektora wpadają często w sieci rybackie, rozstawiane właśnie na takich głębokościach. Populacja delfinów zmalała o 75% w ciągu ostatnich 30 lat.

Film został wyreżyserowany przez Matthew Brown. Twórcą muzyki jest Hans Zimmer.

Dodane przez Administrator Styczeń 3, 2011 20:45

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN