„Najgłębiej ułożona kostka Rubika” – Polacy idą po rekord

Dodane przez Redakcja D24 Październik 6, 2015 16:45

„Najgłębiej ułożona kostka Rubika” – Polacy idą po rekord

Ekipa polskich nurków zrzeszonych przy Akademia H2O postanowiła porwać się na niezwykle ciekawy rekord nurkowy. Ich celem jest ułożenie legendarnej kostki Rubika na głębokości, daleko wykraczającej poza limity nurkowania rekreacyjnego.

Termin na jaki zaplanowano całe wydarzenie to 3-17 listopad 2015r. w lokalizacji Blue Hole w egipskim Dahabie.

Próby ułożenia kostki na głębokości 100 metrów podejmie się instruktor Akademii H2O i nurek trimixowy – Wojtek Tecław. Na powierzchni ułożenie kostki zajmuje mu 60 sekund. Ciekawe jaki czas uda mu się wykręcić na tak dużej głębokości?

„Chcemy pokazać środowisku nurkowemu, że można realizując ambitne, nieco szalone cele, takie jak Rekord Guinessa, popularyzować nurkowanie jako sport wymagający, ale i fascynujący. To sport pozwalający na przeżycie chwil, które są dane bardzo niewielu na ziemi” – piszą na swojej stronie domowej pomysłodawcy całego przedsięwzięcia.

Na powierzchni kostka Rubika zostanie pomieszana zgodnie z zasadami rekordu, a każda z jej ścianek zostanie pokazana przed kamerą w celu udokumentowania kombinacji kolorów. Kostka musi zostać pomieszana na powierzchni, ze względu na bardzo ograniczony czas na głębokości 100 (ok. 8 min).

Na głębokość docelową, kostka zostanie zabrana w czarnym worku. Po osiągnięciu zaplanowanych 100 metrów, zostanie wyjęta z worka i ponownie zaprezentowana przed kamerą. Prawidłowość przebiegu próby ustanowienia rekordu rejestrować będą 2 kamery.

Przed przystąpieniem do układania, nurek zaprezentuje głębokość wyświetlaną na swoim komputerze. Czas próby mierzony jest od momentu, kiedy nurek zacznie układać kostkę, aż do momentu kiedy ją puści. Następnie ponownie zostanie ona zaprezentowana przed obiektywem kamery. Wynurzenie zaplanowano na 70-80 min.

Źródło: Organizator

Dodane przez Redakcja D24 Październik 6, 2015 16:45

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2019

Sortowanie
31Sty - 3LutCałodniowa Moscow Dive Show 2019
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019
9LutCałodniowa VIII Międzynarodowy Festiwal Nurkowania Wrakowego
22Lut - 24Lut 2208:00Lut 24#GoDiving - Dive Show
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja