XXI Festyn Archeologiczny w Biskupinie już za nami!

Dodane przez Goka Mileszczyk Październik 5, 2015 16:02

XXI Festyn Archeologiczny w Biskupinie już za nami!

Nasz Zakład, już tradycyjnie (trzeci rok z kolei!) został zaszczycony zaproszeniem na największy Festyn archeologiczny w Polsce! Zespół w składzie: Martyna Gałecka, Arek Cegliński, Maciek Ćwir oraz Małgorzata Mileszczyk przez 9 – tym razem w większości słonecznych! – dni prezentował pracę archeologa podwodnego tłumnie odwiedzającym rekonstrukcję.

Pokaz ubarwiliśmy w tym roku niedzielnym nurkowaniem w Jeziorze Biskupińskim. Dzieci i młodzież oraz ich rodzice i opiekunowie wycieczek byli jak zwykle zachwyceni prezentacjami, nagradzając naszą pracę wyrazami uznania i brawami.

DCIM101GOPRO

Już drugi raz współpracujące z Zakładem Koło Naukowe Archeologii Podwodnej, którego członkiem jest Martyna, użyczyło nam do pokazów swoje akwarium, w którym najmłodsi i trochę starsi mogli empirycznie doświadczyć pracy na podwodnym stanowisku archeologicznym.

DCIM101GOPRO

Jak co roku opublikowaliśmy także ciekawy tekst popularyzatorski w „Gazecie Biskupińskiej” (A. Brzóska, M. Mileszczyk „Bo szkorbut, bo szczury! – marynarska, dieta”, zachęcamy do podejrzenia pliku pdf na stronie Muzeum w Biskupinie). Tam też opublikowano króciutką notkę prasową o naszych pokazach.

DCIM101GOPRO

Odwiedzinami zaszczycili i zachwycili nas ponownie nurkowie z Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków MW oraz Muzeum MW w Gdyni, uświetniając nasze skromne popisy spektakularnymi pokazami nurkowania w sprzęcie klasycznym i przewodowym.

W Biskupinie widzimy się z pewnością za rok, być może nawet w intensywniejszym wydaniu! My już nie możemy się doczekać!

Źródło: Organizator

Dodane przez Goka Mileszczyk Październik 5, 2015 16:02

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń