Mateusz Malina z rekordem świata i złotym medalem ME!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 22, 2019 11:24

Mateusz Malina z rekordem świata i złotym medalem ME!

Fenomenalny start Mateusza Maliny podczas 2019 CMAS Freediving Indoor European Championship – Istanbul! Polak uzyskał odległość 316 metrów w konkurencji dynamika w płetwach – DYN i ustanawiając nowy rekord świata zgarnął złoty medal.

Tym samym Mateusz po 3 dniach turnieju ma już komplet medali, gdyż pierwszego dnia w konkurencji dynamika bez płetw – DNF, wywalczył srebro (choć należy zaznaczyć, że dosłownie na ostatniej prostej złoto i rekord świata odebrał mu fantastycznym występem Francuz Guillaume Bourdila), a drugiego dnia mistrzostw zdobył brązowy medal w statyce.

Do udanych swój start w konkurencji DYN na pewno zaliczy również Julia Kozerska. Złota medalistka i posiadaczka nowego rekordu świata w konkurencji dynamika bez płetw – DNF, tym razem świetnie zaprezentowała się w płetwach, uzyskując odległość 234 metrów. Pozwoliło jej to na zajęcie 3 miejsca i wywalczenie brązowego medalu!

Rekord świata w tej konkurencji – 243 metry, ustanowiła w zeszłym roku Magdalena Solich-Talanda podczas Mistrzostw Świata AIDA rozgrywanych w Belgradzie. Niestety drugą z naszych najlepszych zawodniczek w myśl przepisów CMAS, z dalszego udziału w Mistrzostwach Europy wyeliminował blackout z pierwszego dnia zawodów.

Wielka szkoda, gdyż wszyscy fani freedivingu na pewno pamiętają fantastyczne występny Julii Kozerskiej i Magdaleny Solich-Talandy podczas MŚ AIDA 2018 w Belgradzie i liczyli na powtórkę tej pasjonującej rywalizacji.

Tym, którzy nie są zaznajomieni z tematem przypominam, że nasze zawodniczki zdobyły wówczas dwa złote (Solich-Talanda) i dwa srebrne (Kozerska) medale, pokazując, że w obu dyscyplinach są nie tylko absolutnie poza konkurencją w Polsce, ale także nadają ton światowej czołówce.

Jeżeli chcecie na bieżąco śledzić co dzieje się u polskich freediverów, zapraszamy do śledzenia ich social-mediów:

Źródło: Organizator, Stowarzyszenie Freediving Poland

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 22, 2019 11:24

Dołacz do nas na Facebooku

Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Wrzesień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN