Wraki z I wojny światowej do kupienia na… eBayu!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 21, 2019 17:12

Wraki z I wojny światowej do kupienia na… eBayu!

Na popularnym serwisie aukcyjnym eBay pojawiła się możliwość zakupienia wraków niemieckich okrętów wojennych z czasów I wojny światowej, zalegających na morskim dnie w wodach otaczających Orkady. 4 rdzewiejące od 100 lat wraki wystawione są na sprzedaż za łączną sumę £ 810.000.

Wszystkie wystawione na sprzedaż jednostki już w tej chwili dostępne są do zwiedzania dla nurków. Zakazane jest jednak dotykanie wraków, artefaktów znajdujących się w ich pobliżu oraz eksploracja wnętrza zatopionych niemieckich okrętów.

orkanywrecksold003

Możliwość zakupu czterech wraków określana jest przez pośredniczącego w sprzedaży agenta jako „wyjątkowa okazja”. Nowy właściciel będzie mógł nie tylko prowadzić eksplorację wewnątrz zakupionych przez siebie jednostek, ale również wydobyć cokolwiek co uzna za stosowne. Dodatkowo miejsce będzie można zamienić w atrakcję turystyczną i czerpać zyski z jej prowadzenia.

orkanywrecksold004

Wśród wystawionych na sprzedaż okrętów znajdują się pancerniki SMS „Kronprinz Wilhelm”, SMS „Konig” i SMS „Markgraf”, każdy za kwotę £ 250.000. Dodatkowo jako czwarty na liście wystawionych na sprzedaż jest krążownik SMS „Karlsruhe”, którego wartość wyceniono na £60.000. Wszystkie okręty zostały zatopione na Scapa Flow w 1919 roku.

orkanywrecksold002

Sprzedającym jest 70-letni Thomas Clark, który nabył do nich prawa w 1981 roku.

„Posiadanie i możliwość nurkowania na tych legendarnych wrakach była absolutną przyjemnością i żałuję, że nie udało mi się zrobić z nimi więcej. Z niecierpliwością czekam na przekazanie ich nowemu właścicielowi i mam nadzieję, że będą mieli okazję zrealizować wszystkie swoje aspiracje względem wraków”.

Źródło: stv.tv
Foto: South West News Service

Nurek Tech intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 21, 2019 17:12

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN