Aktualności Freediving Rekordy freediving Zawody

Złoty medal ME i rekord świata Julii Kozerskiej! – video

Za nami pierwszy dzień 2019 CMAS Freediving Indoor European Championship – Istanbul i już dwa medale na koncie Polskiej reprezentacji! Na uznanie zasługuje przede wszystkim złoty medal i nowy rekord świata – 196.98 m Julii Kozerskiej, ustanowiony w konkurencji pływanie dynamiczne bez płetw – DNF.

Z dobrej strony pokazał się również Mateusz Malina. Nasz czołowy zawodnik w konkurencji pływanie dynamiczne bez płetw – DNF uzyskał wynik 234,29 m (nowy rekord świata), jednak w dalszej części zawodów został pokonany przez Francuza Guillaume Bourdila (236 m) i ostatecznie zajął drugie miejsce i na dobry początek mistrzostw zdobył srebrny medal.

Niestety swojego startu do udanych na pewno nie będzie mogła zaliczyć jedna z naszych najlepszych zawodniczek i dotychczasowa rekordzistka świata w konkurencji DNF – Magdalena Solich-Talanda. Podczas swojego startu po osiągnięciu 187.22 m Polce nie udało mi się wykonać procedury powierzchniowej.

Pierwszy dzień na pewno mógł zakończyć się lepiej dla polskiej kadry, ale nie zawsze można osiągnąć maksymalny wynik. Apetyty były ogromne, gdyż co tu dużo mówić, nasi zawodnicy po prostu przyzwyczaili nas do fenomenalnej dyspozycji. Wystarczy, jeżeli przypomnimy sobie, jak fantastycznie w konkurencji DNF zaprezentowali się podczas ubiegłorocznych MŚ w Belgradzie, gdzie Mateusz Malina i Magdalena Solich-Talanda zdobyli złote medale, a Julia Kozerska wywalczyła srebro.

Pozostaje nam pogratulować bardzo dobrego początku i życzyć jeszcze większych sukcesów w kolejnych dniach zawodów. Worek z medalami został rozwiązany, więc liczymy, że to jeszcze nie koniec pięknych chwil dla biało-czerwonych!

Dzisiaj zakończyłam rywalizację w Basenowych Mistrzostwach Europy w Stambule. Po nurkowaniu na 187m nie udało mi się…