Odkryli 7 wraków ze złotem i kosztownościami! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 20, 2019 20:19

Odkryli 7 wraków ze złotem i kosztownościami! – video

Grupa odkrywców zlokalizowała u wybrzeży USA 7 wraków statków, które według nich mogą zawierać złote monety i inne kosztowności. Ekipa to nie nowicjusze i mają już na swoim koncie wspaniałe znalezisko z zeszłego roku, kiedy to wydobyli setki złotych i srebrnych monet z wraku parowca SS „Pulaski”.

Członkowie Blue Water Ventures International specjalizują się w eksploracji wód u wybrzeży Karoliny Północnej i Południowej i to właśnie tam dokonali swojego kolejnego odkrycia. Jak poinformowali amerykańskie media, przeprowadzili szeroko zakrojone prace poszukiwawcze, spodziewając się zlokalizować aż 12 wraków, które potencjalnie mogą zawierać cenny ładunek, w tym monety i inne artefakty.

Poszukiwania prowadzono z wykorzystaniem różnych technologii w tym m.in. precyzyjnego sonaru. Odkrywcy mają swoje typy co do identyfikacji odnalezionych jednostek, ale żadne informacje w tym zakresie nie zostały ujawnione.

Keith Webb, dyrektor generalny Blue Water Ventures International, zamieścił w sieci zdjęcia zrobione na niektórych z odkrytych wraków, pokazując stosy drewna, odsłonięte belki, poskręcane rury z silników parowych oraz… żywicę. Według Webba można ją wykorzystać do precyzyjnego datowania poszczególnych znalezisk.

Nurkowie pobrali materiał badawczy ze wszystkich siedmiu wraków, aby móc się przekonać, kiedy poszczególne jednostki znalazły się na dnie. Po zakończeniu tego procesu, rozpoczną się dalsze badania danych historycznych, dotyczące niektórych z odnalezionych wraków, aby móc je lepiej zidentyfikować.

Prace na nowo odkrytych stanowiskach mają być kontynuowane w dalszej części sezonu 2019. Firma będzie również kontynuować poszukiwanie i wydobycie kosztowności z wraków parowców „Pulaski” i „North Carolina”. Do tej pory z wraku „Pulaskiego” wydobyto setki złotych i srebrnych monet, a pierwsze 502 sztuki sprzedano w tym roku za nieujawnioną kwotę. Wiadomo jednak, że najstarszą monetą była brytyjska złota gwinea z 1750 roku.

Webb przypuszcza, że ponad 100 000 złotych i srebrnych monet oraz innych kosztowności, wciąż czeka w miejscu zatonięcia „Pulaskiego”.

Źródło: charlotteobserver.com
Foto: Blue Water Ventures International
[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 20, 2019 20:19

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Lipiec , 2020