William Trubridge i 9h nurkowania na bezdechu – video

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Luty 19, 2019 19:32

William Trubridge i 9h nurkowania na bezdechu – video

Legenda freedivingu – William Trubridge, przepłynął pod wodą przez Cieśninę Cooka, aby zwrócić uwagę na krytycznie zagrożone gatunki delfinów – Tonina nowozelandzkiego Cephalorhynchus hectori i Tonina północnego Cephalorhynchus hectori maui.

Licząca sobie 22 km przeprawa, to pierwszy wyczyn tego rodzaju. Całość trasy została podzielona na 930 zanurzeń, podczas których Nowozelandczyk pokonywał kolejne metry płynąc na wstrzymanym oddechu i wynurzając się by zaczerpnąć powietrza. Niczym delfin.

„Naprawdę nie wiedziałem czego się spodziewać. Nigdy wcześniej nawet nie pływałem w tym miejscu, nie mówiąc już podobnym wyczynie. Wszystko było więc jedną wielka niewiadomą” – powiedział Trubridge

Mimo olbrzymiej wprawy i wielkiego entuzjazmu, ostatnie kilometry dały się Trubridgowi mocno we znaki. Z kolei silne prądy i niska temperatura, w połączeniu z narastającym zmęczeniem, stały się ciężkim przeciwnikiem.

Na szczęście cel udało się osiągnąć, a misja nowozelandzkiego freedivera zakończyła się sukcesem. Truebridge liczy, że wyjątkowość przeprowadzonej przez niego akcji, pomoże w ochronie zagrożonych delfinów.

Źródło: nzherald.co.nz, radionz.co.nz, suunto.com

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Luty 19, 2019 19:32

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń