W Lagunie Chuuk zniszczono majestatyczny wrak

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Maj 20, 2019 15:34

W Lagunie Chuuk zniszczono majestatyczny wrak

Ludzka głupota, brak wyobraźni, odpowiedzialności i absolutnie zerowe poszanowanie dla dziedzictwa historycznego, doprowadziły do zniszczeń na jednym z najbardziej charakterystycznych wraków, zatopionych w legendarnej Lagunie Chuuk „Fujikawa Maru”. O całej sprawie poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych znany fotograf Greg Piper.

Słynny wrak samolotu „Claude”, znajdujący się w ładowni „Fujikawa Maru”, którego ogon sterczał dumnie ku górze ponad wrak, został bezpowrotnie zniszczony. Według lokalnych przewodników, jeden z nurków postanowił zrobić sobie zdjęcie siedząc na ogonie, co w efekcie doprowadziło do jego zawalenia się.

Przez zachowanie, na którego opisanie ciężko znaleźć w słowniku ludzi cywilizowanych odpowiednie słowa, społeczność nurkowa utraciła artefakt, który trwał na morskim dnie od 75 lat i znany był jako jeden z najbardziej fotogenicznych wraków samolotów.

Jak widać nauka nurkowania nie powinna skupiać się jedynie na detalach związanych z samym nurkowaniem, ale również zawierać elementy, które nadrobią braki w ogólnej edukacji i wychowaniu. Rzeczy niegdyś wręcz nie do pomyślenia, dziś niestety coraz mniej zaskakują. Znak czasów. Pozostaje tylko smutek, złość i bezsilność.

Foto: Greg Piper

Nurek Tech intext
Dodane przez Rafał Jędrzejowski Maj 20, 2019 15:34

Dołacz do nas na Facebooku

Mares
CN DOM

Nadchodzące imprezy nurkowe

Sierpień , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń

Divers24 DAN