Wrak „Franken” zamknięty dla nurków!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 13, 2018 19:56

Wrak „Franken” zamknięty dla nurków!

Wczoraj, 12 października, w późnych godzinach wieczornych, do poszczególnych kapitanatów portów rozesłano faksem informację o zamknięciu wraku tankowca „Franken” dla nurków. Na razie brak jeszcze szczegółów o konkretnych przyczynach takiej decyzji.

Ponieważ jako DIVERS24 braliśmy udział w działaniach prowadzonych przez Fundację MARE, dlatego w poniedziałek skontaktujemy się z Urzędem Morskim i postaramy się dowiedzieć, co skłoniło urzędników do podjęcia takiej decyzji. Poinformujemy was o wszystkim na naszych łamach.

O wraku T/S „Franken” i zagrożeniu jakie stwarza poprzez znajdujący się w nim olbrzymi ładunek paliwa, informowaliśmy już wcześniej. W ostatnich miesiącach dzięki działaniom Fundacji MARE sprawa stała się bardzo medialna i zaangażowało się w nią wiele osób.

Wszystkie działania wydawały się być jednak prowadzone w porozumieniu i wspólnym przekonaniu wszystkich stron, że pozostawienie wraku dostępnego dla nurków, to niewątpliwa korzyść i możliwość stałej i systematycznej kontroli nad wrakiem.

Jak się okazuje, ostatecznie urzędnicy podjęli niezrozumiałą decyzję, która na pierwszy rzut oka rozmija się z logiką i pragmatyzmem.

Foto: Michał Czermiński

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Październik 13, 2018 19:56

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2020

Reklama
Reklama