Dziś Natalia Mołczanowa skończyłaby 56 lat

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 8, 2019 17:25

Dziś Natalia Mołczanowa skończyłaby 56 lat

Na dziś – 8 maja, przypadają urodziny największej legendy kobiecego freedivingu – Rosjanki Natalii Mołczanowej. Niesamowitej zawodniczki, wielokrotnej rekordzistki świata, trenerki, matki i przede wszystkim osoby. Jej życie tragicznie urwało się podczas treningu 2 sierpnia 2015 roku.

Natalia Mołczanowa jest najbardziej utytułowaną freediverką w historii nurkowania swobodnego. W swojej karierze aż 41 razy ustanawiała rekord świata i 23 razy stawała na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata. Zawsze ciężko trenowała. Dzięki temu potrafiła wstrzymać oddech na 9 min(!) i zejść na głębokość 101 metrów, korzystając jedynie z płetw! Na wstrzymanym oddechu potrafiła również przepłynąć dystans 234 metrów.

Na swoim koncie ma również wiele artykułów naukowych dotyczących freedivingu oraz 2 publikacje w postaci podręczników treningowych, co pokazuje jak wielopłaszczyznowo traktowała swój ukochany sport. Była założycielką i pełniła funkcję prezydenta. Stworzyła wiele programów szkoleniowych i trenowała pasjonatów freedivingu na całym świecie.

Prywatnie była też dumną matką dwójki dzieci – Oksany i Aleksieja (również Mistrza Świata we freedivingu – red.). Natalia kochała dzieci i z utęsknieniem czekała zawsze na dzień, w którym zostanie babcią.

Była inspiracją dla rzeszy freediverów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zawsze pozostawała spokojna i zrelaksowana podczas zawodów. Zwykła mawiać:

„Narodziny i śmierć są ważne, ale zawody freedivingowe to tylko zabawa dla dorosłych”

[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Maj 8, 2019 17:25

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Listopad , 2019

Sortowanie

Brak wydarzeń