Ant Williams z rekordowym nurkowaniem pod lodem! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 28, 2019 16:59

Ant Williams z rekordowym nurkowaniem pod lodem! – video

Australijski freediver Ant Williams ustanowił Rekord Guinnessa w najgłębszym nurkowaniu pod lodem. Pochodzący z Melbourne zawodnik osiągnął głębokość 70 metrów, podczas zanurzenia przeprowadzonego na północy Norwegii, pod lodem, w wodzie o temperaturze bliskiej 0°C!

Dwa lata temu Williams wybrał się do Finlandii, gdzie postanowił przekonać się, jakie są różnice w nurkowaniu swobodnym w normalnych warunkach i zanurzeniach prowadzonych pod lodem.

„Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem, ile wynosi freedivingowy rekord świata pod lodem, byłem zdziwiony, że ma on zaledwie 65 metrów i zacząłem się zastanawiać, dlaczego jest taka różnica…”

Jak sam tłumaczy, poziom trudności pod lodem wzrasta znaczenie z uwagi na kilka czynników. Kluczowym jest oczywiście zimno. Przy temperaturze wynoszącej 0.2°C, naprawdę ciężko jest wprowadzić się w stan, pozwalający na uzyskanie odpowiedniego wyniku. Zaburzona termika oraz oddychanie, mocno ograniczają możliwości zawodnika.

Williams zwraca również uwagę na ciemności, ogarniające zawodnika z każdym metrem i utrudniające dostrzeżenie czegokolwiek.

„Brak światła oznacza nurkowanie w całkowitych ciemnościach. Przez ponad trzy minuty jesteś całkowicie odizolowany od otaczającego Cię świata”

Sukces zawdzięczam wysiłkom mojej niesamowitej załogi. Ci faceci pracowali przez wiele miesięcy, aby pomóc mi przygotować się do tego nurkowania.

Źródło: abc.net.au

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Marzec 28, 2019 16:59

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Maj , 2020

Reklama
Reklama