Brothers Islands ponownie dostępne dla nurków!

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Marzec 27, 2019 14:20

Brothers Islands ponownie dostępne dla nurków!

Po blisko 4 miesiącach legendarny nurkowy spot – egipskie Wyspy Braci, ponownie są dostępne dla nurków! Dzięki nowej dyrektywie wprowadzonej przez lokalne władze, zniesiono zakaz nurkowań, o którym informowaliśmy naszych czytelników na początku grudnia.

Miejsce zostało wyłączone z turystyki nurkowej na okres niemal czterech miesięcy, z uwagi na incydenty z udziałem rekinów, do jakich zaczęło dochodzić w wodach okalających Brothers Islands. Podejrzewano, że były one spowodowane zbyt dużą aktywnością ludzi na tym obszarze. Zakaz i idący za nim spokój w okolicznych wodach, miał skutkować przywróceniem normalnego zachowania drapieżników.

Miejsce zostało ponownie otwarte dla nurków, jednak obowiązują nowe reguły. Główną zmianą jest całkowity zakaz wabienia rekinów rozrzucaniem wszelkich odpadów organicznych i przynęt, obowiązujący w promieniu 5 Mm wokół wysp.

Ograniczono również ilość jednostek, które mogą zabierać nurków w tę okolicę. Od teraz jedynie 18 łodzi w ciągu dnia, będzie mogło zabrać swoich klientów na nurkowanie w pobliżu Wysp Braci, a samo nurkowanie dozwolone jest jedynie w godzinach od 6.00 do 16.00.

Źródło: divernet.com
Foto: Alexander Vasenin/wikipedia CC 3.0
[pro_ad_display_adzone id="25708"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Marzec 27, 2019 14:20

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Kwiecień , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń