Niepełnosprawny nurek pobił rekord Guinnessa! – video

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 26, 2018 14:02

Niepełnosprawny nurek pobił rekord Guinnessa! – video

Niepełnosprawny nurek z Kuwejtu – Faisal Al-Mosawi, pobił nurkowy rekord Guinnessa, przepływając pod wodą 10 km w 5h 24 min i pobijając poprzedni wynik o ponad godzinę! W dodatku należy zaznaczyć, że nowy rekordzista pobił wynik osoby pełnosprawnej, choć sam porusza się na wózku inwalidzkim i pod wodą do przemieszczania się, wykorzystuje wyłącznie siłę ramion!

33-letni Faisal Al-Mosawi, jest niepełnosprawnym nurkiem i sportowcem, który udowodnił, że jego fizyczne ograniczenia nie mogą stanąć mu na drodze, do pobicia rekordu Guinnessa w jego ukochanej dyscyplinie – nurkowaniu.

b7b66118-bc77-4077-9740-35dc53666cdf

Faisal został uhonorowany za swoje osiągnięcie, podczas wydarzenia zorganizowanego przez Publiczny Urząd ds. Osób Niepełnosprawnych (PAD), które odbyło się w 360 Mall (Kuwejt), z udziałem dyrektora generalnego PAD i wielu znamienitych postaci m.in. Ahmeda Gabr, egipskiego nurka posiadającego rekord w najgłębszym nurkowaniu na obiegu otwartym.

„Trenowałem przez trzy miesiące na basenie i przez miesiąc na otwartym morzu. Podczas mojego rekordowego nurkowania wykorzystałem łącznie 26 butli z gazami” – powiedział Mosawi

Grinding of club rush for experimental production of flour.

Zostanie posiadaczem rekordu Guinnessa, było marzeniem Faisala przez ostatnie 13 lat, od kiedy w wyniku wypadku samochodowego stracił władzę w nogach.

Grinding of club rush for experimental production of flour.

„Ustanowiłem rekord w nurkowaniu na dystansie 10 km i pobiłem poprzedni, ustanowiony przez osobę pełnosprawną. Dzisiaj uważam, że niepełnosprawni mogą rzucać wyzwanie osobom pełnosprawnym. Wszyscy możemy mieć osiągnięcia i wszyscy możemy odnieść sukces.” – podsumował swój wyczyn nurek z Kuwejtu

Źródło: guinnessworldrecords.com

[pro_ad_display_adzone id="31298"]

Dodane przez Rafał Jędrzejowski Grudzień 26, 2018 14:02

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Styczeń , 2020

Sortowanie

Brak wydarzeń