Rekord Guinnessa w puszczaniu bąbli pobity! – video

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 12, 2018 17:31

Rekord Guinnessa w puszczaniu bąbli pobity! – video

Brytyjski nurek – Paul Henson ustanowił nowy Rekord Guinnesa w puszczaniu bąbli powietrza w kształcie pierścieni pod wodą. Nie jest to może najbardziej spektakularny i wymagający z nurkowych rekordów, jednak liczba 66 powietrznych pierścieni puszczonych na jednym oddechu, musi robić wrażenie i nie jest możliwa do osiągnięcia bez treningu.

Zwłaszcza, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że poprzedni rekord należący do Australijczyka Jakca Blomeleya, wynosił „tylko” 47 pierścieni. Paul zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od biura rekordów Guinnessa, musiał przeprowadzić próbę w podobnych warunkach co Australijczyk, m.in. wybierając jeden z ogólnodostępnych basenów.

„Mam 55 lat i nadwagę. Nigdy nie uprawiałem freedivingu i tylko trochę snoorklowałem. Mam jednak tę umiejętność, że potrafię pod wodą puszczać bardzo dużo bardzo cienkich pierścieni powietrza. Postanowiłem więc spróbować i wykorzystać swoją szansę.” – opowiadał po wszystkim świeżo upieczony rekordzista.

Paul Henson postanowił, że wykona tylko jedno podejście i nie zamierzał zbyt mocno śrubować rekordu, gdyż liczy, że pojawią się inni chętni, z którymi będzie mógł rywalizować w kolejnych próbach.

W obecności swojego dwuosobowego supportu – operatora kamery i świadka oraz dwóch niezależnych świadków wymaganych ze względów proceduralnych, Brytyjczyk zajął pozycję na dnie basenu i próba mogła zostać rozpoczęta.

„Wypuściłem pierwszy pierścień, ale ten ku mojej rozpaczy rozpadł się w połowie drogi! Przez głowę przebiegła mi myśl, że już po wszystkim i cała próba skończy się katastrof, w dodatku uwieczniona na taśmie! Oczekiwanie aż bąble powietrza z rozbitego pierścienia dotrą do powierzchni wydawało się trwać wieki. Udało mi się jednak w tym czasie odzyskać determinację, oczyścić umysł i wypuścić kolejnych 66 idealnych pierścieni.” – relacjonował rozentuzjazmowany Paul Henson.

Nowy rekordzista zapytany o radę dla osób chcących podjąć wyzwanie podkreślił, że szczególnie ważna jest obecność kogoś, kto będzie czuwał nad nami podczas treningu. Do tego trzeba ćwiczyć tworzenie jak najmniejszych pierścieni, tak by ich liczba była jak największa.

„Samo puszczanie pierścieni nie jest zbyt trudne, jak mawia moja żona – każdy idiota to potrafi” – zakończył Henson.

Źródło: guinnessworldrecords.com

Nurek Tech intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Lipiec 12, 2018 17:31

Dołacz do nas na Facebooku

CN DOM
Mares

Nadchodzące imprezy nurkowe

Luty , 2019

Sortowanie
31Sty - 3LutCałodniowa Moscow Dive Show 2019
2Lut - 3Całodniowa Duikvaker Expo 2019
9LutCałodniowa VIII Międzynarodowy Festiwal Nurkowania Wrakowego
22Lut - 24Lut 2208:00Lut 24#GoDiving - Dive Show
28Lut - 3MarLut 2810:00Mar 3Targi Nurkowe - X Edycja