W Polsce powstaje najgłębszy basen na świecie!

Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 13, 2018 07:00

W Polsce powstaje najgłębszy basen na świecie!

Ruszyły prace związane z budową basenu w Mszczonowie. Jest to fantastyczna informacja dla społeczności nurkowej, gdyż to właśnie dla niej dedykowany będzie ten obiekt. Co więcej będzie on najgłębszym basenem nurkowym na świecie!

Jeszcze do niedawna mogliśmy zazdrościć innym europejskim krajom, tak wspaniałych obiektów jak położone nieopodal Brukseli NEMO33, czy włoski basen Y-40, które są celem częstych wycieczek nurków i freediverów z całego świata. Oferują one wspaniałą infrastrukturę i od początku do końca skrojone są pod potrzeby podwodnej braci, niczym suchy skafander szyty na miarę.

59bd22a2b91df

Nic więc dziwnego, że w kraju w samym sercu Europy, który posiada prężną społeczność nurkową, ktoś wpadł na pomysł stworzenia podobnego obiektu. Dzięki maksymalnej głębokości określonej na 44 metry, basen w położonym 50 km od Warszawy Mszczonowie, ma szansę przejąć od włoskiego Y-40, miano najgłębszego basenu na świecie.

Choć tak po prawdzie, to z tym tytułem najgłębszego basenu na świecie może być różnie. Wszystko zależy od terminów ukończenia dwóch inwestycji. Pierwszą jest basen w Mszczonowie, natomiast drugą, powstający na obrzeżach Londynu basen Blue Abyss, który będzie oferował odwiedzającym głębokość 50 metrów.

59bd24b3a12c2

Ukończenie i oddanie obu obiektów zaplanowano na przyszły rok, z takimi terminami bywa jednak różnie. Nie zważając jednak na sam tytuł najgłębszego basenu na ziemskim globie, pozostaje nam cieszyć się, że inwestycja w Mszczonowie wkroczyła w fazę realizacji i rozpoczęto już prace na placu budowy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już jesienią 2019 roku, będziemy mogli korzystać z uroków tego obiektu, a Polska po raz kolejny mocno zaakcentuje swoją silną pozycję na nurkowej i freedivingowej mapie Europy.

Źródło: mwm.pl, mszczonow24h.pl,

Nurek Tech intext
Dodane przez Tomasz Andrukajtis Czerwiec 13, 2018 07:00

Dołacz do nas na Facebooku

Nadchodzące imprezy nurkowe

Czerwiec , 2018

Sortowanie

Brak wydarzeń